Aynı Marka Farklı Lezzet İshal Yapar Mı?

DEMET92

Arkadaşlar;
dün kedimin maması bitti (brit yavru kedi yaş mama)internetten almıştım ama bugün elime ulaşacak. dün de petshopta her zaman aldığımdan yoktu. yetişkin kediler için olanını almak zorunda kaldım. bana yakın yerlerde o markayı bulamadım. dün verdim o mamadan ama ishal oldu. zaten kuru mamayla karıştırıp veriyorum. bugün her zaman yediği mamadan gelecek . acaba bu değişiklikten dolayı mı ishal oldu. zaten geçen hafta ishaliiçin 2 gün boyunca veterinerimizde tedavi gördük. düzeldi ama dün yine ishal oldu. sabah ta yarı ishaldi. korktum.

4 CEVAP

Infernus

Bebeklerin sindirim sistemi daha tam gelişmemiş oluyor o yüzden çoğu zaman böyle katı değil de yarı katı yarı ishal formlarda olabiliyor. Kedilimadamın dediği gibi çok sulu değilse endişe etmenize gerek yok. Ancak sindirim sistemleri hassas olduğu için çok mama değiştirmeseniz daha iyi olur. Kitten mamalar sindirime daha uygun oluyorlar. Uzun süren bu yarı ishal formlar anal keselerde tıkanıklığa yol açabiliyor bir de. Veterinerinize kontrol ettirebilirsiniz aşı vs uğradığınız zamanlarda. Sizin kızınız da pek bir nazlı,hassas sanırım. Ben hala uğraşıyorum size de kolaylıklar dilerim. Kuru mama konusunda gelişmeler var mı?

kedilimadam

İshalini takip edin bence.Bugün tekrar rutinde yediği mamayı verecekseniz problem olacağını sanmıyorum. Bir de yavru kedilerde yumuşak dışkılama sık görülen bir durum.Sizin yavrunuz da zaten kuru mama yemediği için aslında yumuşak dışkılıyor olması normal. Su gibi bir ishal durumu olduğunda endişelenebilirsiniz.

DEMET92

@kedilimadam işte geçen hafta su gibi ishaldi. 2 gün tedavi gördü geçti şükür. ama dediğim gibi dünden beri aynı marka ama farklı lezzet yediği için ishal ve yarı ishal şeklinde. bir de normaldede dışkısı yağlı gibi parlak sanırım yaş mama yediğinden oluyor.

DEMET92

@infemus birkaç gündür yaş mamanın içine kuru mama koyup veriyorum. nd markasının yavrulara özel olanını. o şekilde yiyor. ama tek başına kuru mamayı koklayıp koklayıp gidiyor. bir deçok çabuk acıkıyor. yiyince de saldırıyor mamaya. karnı şişiyor. koşturuncada şişkinliği geçiveriyor. acaayip bir kedi :)