Kedim 3 Hafta Bensiz Kalabilir Mi

fatmazel

arkadaşlar benim fındığa köye gitmem gerekiyor ama oradaki evimiz tek odalı ve dışarıda köpek var kedim için güvenli değil 🥺 o yüzden burada bırakmaya karar verdim karşı dairemizde yengem oturuyor o ilgilenecek kediyle. kedim aşina zaten onlara tanıyor ve sevdiriyor. benim sorum 3 hafta bensiz kalabilir mi kedim? siz hiç kedinizi böyle uzun süre bıraktınız mı yardım edin

3 CEVAP

gizmssahinn

Diğer sorunuzdan okumuştum küçük oda ve farklı bir ortam onu daha fazla strese sokar. Bence bırakın yengeniz her gün gelsin mamasını suyunu yenilesin 1-2 saat onunla ilgilensin bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Penthe

Scotish kedim var simdiye kadar en fazla 1 hafta ayri kaldi benden
onda da ailemle birlikte olmasina ragmen odadan dahi cikmamis psikolojisi bozuluyor ben 3 hafta birakmazdim sanirim sonucta benimle birlikte olacak farkli ortam mi ben mi benk tercih eder sanirim sen de oyle dusun

Emirrckr

Mecbur olduğunuzu varsayaraktan dediğiniz şartlar altında kalabilir diyorum.
Ancak yengeniz mutlaka ilgilenmeli,oyun oynatmalı.
3 hafta boyunca sadece mama/su/kum değiştirmeye gelip giden biri olursa yetersiz kalır ve kediniz sıkılacağından,enerjisini atamayacağından farklı şekilde bu enerjiyi çıkarabilir hatta maalesef depresyona bile girebilir.
Ancak yengeniz onunla ilgilenir,şefkat gösterir ve yoracak şekilde oynatırsa çok problem olacağını düşünmüyorum.
Farklı ortam,farklı yer onu daha fazla strese sokacaktır.