Kedime Kedi Saldirdi

Penthe

Koyde bahcede kedime kedi saldirdi tuylerini yoldurmus gordugum kadariyla kan vs yok sirkeli suyla sildim sirtini ve yuzunu. Kuduz asisi 3 hafta gecikmisti. asisini da vurdurdum simdi. Vet muayene etti bir sey olmaz dedi ama icime sinmiyor gene. Bir sey olur mu? Ayirmama gerek var mi belli sure? Cok korktu oglusum:(

12 CEVAP

gizmssahinn

Ayırmama gerek var mı sorunuzu anlayamadım saldıran kedi ile kediniz hala aynı ortamda kontrolsüz bulunuyorsa tabiki ayrılmalısınız. Ayrıca kediler sirke kokusundan hoşlanmaz tüyleri ve deri sağlıkları için zararlı kediler işin olan yara temizleyici spreylerden alıp silebilirsiniz

gizmssahinn

diğer kediden derisine bulaşan bir hastalık olabilir enfeksiyon kapabilir böyle olursa büyük ihtimalle ateşi çıkabilir devamlı ateşini kontrol etmenizde fayda var

gizmssahinn

Sırtında hafif bir ıslıklık varsa bence gözden kaçmış bir durum mutlaka vardır ama kendinizden ayırmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum gözetim altında tutmalısınız devamlı

Penthe

Gorunurde yarasi yok muayene ettirdim bir sey yok dedi veteriner ama tuyleri cok sik gozden kactiysa? Sirkeli suyla sildim cunku sirtinda hafif islaklik gordum sirkeli sudan sonra normal suyla tekrar sildim sevmediklerini biliyorum aklima o an baska bir sey gelmedi.
Kendimden ayirmali miyim diye sormustum.

Penthe

Gorunurde yarasi yok muayene ettirdim bir sey yok dedi veteriner ama tuyleri cok sik gozden kactiysa? Sirkeli suyla sildim cunku sirtinda hafif islaklik gordum sirkeli sudan sonra normal suyla tekrar sildim sevmediklerini biliyorum aklima o an baska bir sey gelmedi.
Kendimden ayirmali miyim diye sormustum.

Penthe

Islakligin oldugu bolgede tuyler yogun olarak kopmustu derisini actirip baktim cok hafif pembelik vardi ama deride kan cikmamis. Gozetimden kastiniz nedir?

kuduz normalde 3 yıl geçerliymiş fakat ülkemizde kontrolünü sağlamak zor olduğu için direkt her yıl vuruluyormuş gibi gibi bir şey okudum geçen. kuduzdan korkmayın bence. size de bir şey olmaz kediden korkmayın. kuduzdan ziyade fiv felv gibi hastalıklar var bulaşma riski olan ısırıkla salyayla vs. sirkeden ziyade kristalin gibi bir şey varsa onunla silin tüylerin içine bakın. kedinizin yanında olun bağışıklığını yüksek tutun bir şey olmaz.

beyzathemoc1

Karma aşısı varsa çok bir şey olacağını sanmam ama yine de enfeksiyona vs hazırlıklı olun gözünüz birkaç hafta üstünde olsun dışkısını yemesini içmesini kontrol edin

IIREMMM

Kedinize ev ortamında mı bakıyorsunuz yoksa "dışarıda gezip geliyor" diyenlerden misiniz? Eğer öyle ise bence çok yanlış hele ki normalde evde bakılıp köyde dışarı salıyorsanız daha riskli bence, diğer kedilerden birçok hastalık kapabilir. Aşıların zamanında yapılması çok önemli bir seferlik aksamış sanırım onda da böyle bir talihsizlik yaşamışsınız :(( ,crystalin spreyi sormuşsunuz mavi şişeli bir göz-kulak-ağız bakım solüsyonu, yara ve deri tedavisinde de kullanılıyor,kullanabilirsiniz siz de .Bir yönden de dezenfektan çünkü.

Penthe

Tesekkur ederim kuduz vs gibi bir sey olmaz di mi

Penthe

Karma asisi var haziranda vurulmustu. Asilarini asla aksatmam normalde koye gelince aksadi biraz. Kristalin nedir? Almam sartsa ise yariyorsa alayim

Penthe

Karma asisi var haziranda vurulmustu. Asilarini asla aksatmam normalde koye gelince aksadi biraz. Kristalin nedir? Almam sartsa ise yariyorsa alayim