İki Kedim İcin Nasil Ortak Mama Secebilirim

edanurrrrrr

arkadaslar merhaba benim 1.5 yasinda disi kisir ve sonradan sahiplendigim 4 aylik bir erkek kedim var en basta kısır kedim icin kısır mama yavru kedim icin yavru mama kullaniyoduk ama birbirlerinin mamasını yemelerinin onune gecemiyoruz ayrı ayrı besleme yapmam da mumkun degil ikisi icin ortak mama ne kullanmaliyim yetiskin mama mi yoksa kısır mama mı kısır kedime yavru mama veremeyecegimi biliyorum en iyi secenek sizce ne olur yardimci olursaniz sevinirimm

6 CEVAP

gizmssahinn

Bence bir şekilde ayrı ayrı kullanmalısınız çünkü kısır kediniz normal mama yiyemez yavru kedinizin de enerjiye ihtiyacı var kısır kedi maması onun beslenmesine yetmez. Aralıklarla mamalarını doldurarak besleme yapmalısınız. Mama kapları her zaman dolu olmazsa yiyemezler. Ama eğer gün içinde bunu yapmanız imkansızsa bilemiyorum biraz zor bir durum veterinerinizden bir öneri alabilirseniz belki

Venusss0

Gün içinde saatleri belirleyin mesrla sabah 10 da her ikisininde yiyebileceği kadar mama koyun ve mamaları ayrı yerlerde verin ikisine aynı yerde mama vermeyin bunu alıskanlık haline getirsinler alışacaklardır her ikisine kullanabileceğiniz mama acana pacifica olabilir orijen six fish olabilir

beyzathemoc1

Kısır kedi mamasi yememek erkek kedilerde problem oluyor kilo problemi yoksa yavru kedi maması yerin diğeri 7-8 aylık olana kadar sonra yetişkin kullanırsınız veya onu da Kısırlaştırırsanız Kısır mama

Emirrckr

İkisi içinde kendilerine özel olan mamalar şart aslında ama dilerseniz tüm yaşam evreleri için olan mamalara bakın.
Acana ve Orijen'in bu tip serileri var diğer markalar hakkında bilgim yok ancak yine de benim görüşüm;kısır kedi kısır mama hele ki yavru kedi,kitten mama yemeli.
Çünkü kitten mamalar yavru kedilerin özel ihtiyaçlarına göre tasarlanıyor.

yaaamur

merhabalar ben de aynı durumdayım veterinerimiz ile görüştüğümde virbac mamayı hem yavru kedimin hem de kısır yetişkin kedimin kullanabileceğini söylemişlerdi serinin ismini öğrenip size de iletebilirim isterseniz, veya kendi veterinerinize de sorabilirsiniz

Venusss0

Kediniz zaten suan 4 aylıkmış 2 ay sonra kısırlaştırırsınız en iyisi olur ikisine de aynı mamayı kullanırsınız