Kedimin Karnında Şişlik

ecrinaaa

Kedimi barınaktan sahiplendim o yüzden tam ne zaman doğduğunu bilmiyorum ama tahminen 4,5-5 aylık. İki gündür karnında iki taraflı bir şişlik var neden olabilir yardımcı plur musunuz?(evimize her yerde file olmasına rağmen fileyi bir şekilde açıp farklı bir kedi girdi dişi mi erkek mi bilmiyorum ama herkes daha küçük olduğunu hamile olamayacğını söylüyor )

5 CEVAP

Fip olabilir, parazit olabilir. Süt verdiyseniz ondan olabilir. En iyi bir veteriner muayenesi. Daha doğru sonuç alabilirsiniz

Venusss0

Kaç kilo? Eğer cok zayıfsa ondan olabilit benim kedim zayıf olduğu için karnının bir tarafı şiş

grsaras

İç parzit diye tahmin ediyorum.Ben de kedimi sokakta bulduğumda karnı iki taraflı şişti veteriner onu görünce "bunlar iç parazitten dolayı" demişti ve düzenli aşı oldukça karnındaki şişlik azaldı.Başka bir sebebi de olabilir ama en iyimser ve yüksek ihtimal bu.Yine de veterinere götürüp muayene ettirebilirsiniz

ecrinaaa

Çok teşekkürler cevaplar için🙏 2,5 3 kilo ama çok fazla yiyor.

muhtemelen iç parazit, aşısını yaptırmadıysanız veterinere götürebilirsiniz