Hastalığım Kedimden Ötürü Olabilir Mi ?

Mia_____

Bu soruyu sorarken o kadar üzgünüm ki... Tam 5 6 aydır kanımda bitmeyen bir enfeksiyonla mücadele ediyorum sayısız kan verdim iç hastalıklarına gittim , bağışıklık sistemime bakıldı . Boğaz kültürü alındı sinuslerime bakıldı her şey normal sadece kanımda bitmeyen enfeksiyon ve artarak devam ediyor antibiyotikler de düşürmüyor. Kedi alerjisi testi yapıldı negatif çıktı yani kediye alerjim yok. Zaten hapsirik oksurme falan yok aşırı derecede ateslenip halsizleniyorum..Her 3 haftada bir 38 derecenin üzerinde ateşim çıkıyor ayağa dahi kalkamıyorum nefes almakta güçlük çekiyorum . fmf Akdeniz ateşi ve romatizmal hastalıklara bakıldı hepsi negatif .. ailemin demeye dili varmıyor annem sadece miadan olabilir mi kızım ya diyor üzülerek ben de direkt hayır diyorum alevlenip çıkıyorum konuyu bile actirmiyorum ama olma ihtimali var mı sizce ? Dün bir doktorla konuştuk sonuçlara baktı ve direkt dedi ki evinizde evcil hayvan var mı ? Ben o an yıkıldım zaten. Ne alaka ya falan dedim. suan keşke bende hastalık çıksa ama sebebi Mia olmasa diye düşünüyorum ki sebebi Mia olsa bile ben bu hastalığı çekerim cunku evladım oldu yani ondan dolayı olsa bile napabilirim. Dünyanın en temiz hayvanları bunlar ve bence kedimden ötürü değil yani bence, bu kadar temiz bi hayvandan ötürü kanımda enfeksiyon neden çıksın diyorum. Sadece kakası beni biraz düşündürüyor hani parazit olsa falan riskli oluyormuş ya.. ama parazit aşıları da tam. Ama sadece merak ediyorum öyle bi ihtimal var mı ve çok üzülüyorum bunu sorarken.. çok da korkuyorum.. bu arada kedimi sahipleneli 1 buçuk sene oldum daha önce kedi bakmadım ilk kedim ama dünyamı degistirdi onunla yatıp kalkiyorum üniversiteye bile nasıl gidicemi düşünüyorum ondan ayrı kalacağım için.. ondansa bile bu agrilari çekmeye razıyım enfeksiyon antibiyotiklerle bile düşmüyor.. bana ne tavsiye edersiniz ne dusunuyorsunuz bunu bana çevremdekiler sorduğu için danışmak istedim..

19 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun, acil sifalar dilerim..
Kanda enfeksiyon sebebi hakikaten bazen kolay bulunmuyor, dişteki bir çürük de sebep olabiliyor, akciğerde üşütme de..Mesela bir iş arkadaşım sizin bahsettiginiz halleri yaşıyor. Ve daha önce yurtdışına çıkmış, orada bir mikrop kaptigini düşünüyormuş hekimler..Uzun süre hastahaneler sebebini bulamamış.Bu tip teşhisi koymadan önce , belirsiz bir süre geçirebiliyor insanlar..
Ben merak ettim, velev ki kediniz bir pati attı ve enfeksiyona yol açtı bedeninizde..Ne olucak şimdi ? Ben de bunu merak ettim ..
Kalbinizi ferah tutunuz .Allah ölüm vermesin, herşey zamanla yoluna girecektir
Selamlar

Mia_____

Arkadaşlar dün bana test yapılmıştı bugün bi kaç sonuç çıktı... Anti Toksoplazma IgM negatif çıktı yani bağışıklığım yokmuş . Bu ne demek oluyor bilen birisi açıklayabilir mi

Mia_____

Toksoplazma var dışkı yoluyla bulaşan araştırabilirsiniz. Evet ev kedisi dışarıya hiç cikmiyor bi kaç kez çıkmıştı 2 kez falan onun dışında çıkmıyor yani. Her şeye baktırdım gitmedigim doktor kalmadı zaten ben de ihtimal vermiyordum sonucta evladımdan ötürü olması ihtimalini ben de vermek istemem. Cevremdekiler olabilir diyor sadece bu yüzden danışmak istedim . Hastalığım çıkmıyor asla tüm degerlere bakıldı.. belki de tetikleyen bir şey vardır bilemiyorum crp + sedimantasyon da aşırı derecede yüksek çıkıyor.

aslihan_e

Yani daha önce hastalığı hiç kapmamışsınız ve şu an da vücudunuzda toksoplazma enfeksiyonu yok demek. Bağışıklığınız olsaydı daha önce kapıp atlattığınız anlamına gelirdi. igm negatif, şu anda enfeksiyona sahip olmadığınızı gösteriyor.