Kedim Yalnız Kalabilir Mi?

DEMET92

Arkadaşlar evim ve işim 3 dakikalık bir mesafede fatihte oturuyorum. fakat taşınmak durumundayım kocatepeye(bayrampaşaya) kedime bir de arkadaş sahiplenmek istiyorum bugün. sizce 2 kediyi ilk tanışma zamanlarında evde yalnız bırakabilir miyim? yoksa ikinci kedi için acele etmeyeyim mi? kedim evde yalnız kalabilir mi ? (sabah 9 akşam 7 çalışıyorum. akşam 8 buçuk gibi evde olabilirim.) ne yapmalıyım ? kedim 2 buçuk 3 aya girecek, sahipleneceğim kedi de öyle.

9 CEVAP

deniz_berkan

ben bunu göze alamadım benim iki kedimin arasında 7 ay fark var gelen kedim 3 aylıktı. ben izine cıktım bir hafta direk birbirlerini karsılastırmadım küçük olanı eve alıstırdım önce maması tuvaleti takip ettim hep birbirlerine alışma süreci ne olur ne olmaz diyerek yaptım bunu :) bende sabah 6 da cıkıyorum aksam 6 da geliyorum eve . izin alma durumunuz varmı bir kaç gün ?

deniz_berkan

küçük oldukları için sıkıntı olacagını sanmam ama şöyle bir 5 aylıktan büyük olsaydı olabilir derdim. kediler mekan değiştirmeyi alanlarının değiştirilmesinden hoşlanmazlar strese giriyorlar cogunlukla . bir hafta annenizle olabilir bence ;)

deniz_berkan

zaten alışmış olurlar bir haftada birbirlerine

DEMET92

teşekkür ederim :)) onlar evde oyun oynarken koyun koyuna uyurken bende işimi daha rahat yaparım :) akşam da beni kapıda karşılarlar :) iki kedi daha eğlenceli olacak sanırım

deniz_berkan

gerçekten cok güzel birşey onları izlemek bile günün bütün stresini yorgunlugunu atıyor hayırlı olsun şimdiden ;)

DEMET92

teşekkür ederim. :)))

DEMET92

maalesef izin alma şansım yok. fakat fatihteki evimde 1- hafta daha duracağım acaba 1 haftada annemin gözetimi altında kalsa sıkıntı olur mu? annemler şu an bendeler fakat taşındığım eve gelmeyecekler.

DEMET92

taşındığım evde de birbirlerine alışmış vaziyette yalnız bırakabilir miyim onları ?

DEMET92

benim kedilerde fark yok ikisi de 3 aylık civarındalar