İç Parazit Damlası

BanuYuzgec

Merhabalar iç parazit için veterinerimiz aşı ya da hap yerine profender diye bir damla önerdi ama henüz uygulatmadık kullanan ve bilgi verebilecek olan var mıdır acaba

9 CEVAP

Ceronimo-

@Infernus bahsettiğiniz Broadline olabilir mi? İç/dış parazit için bu damlayı kullanmıştı veterinerimiz.

Infernus

@Ceronimo- olabilir o ara bebeklere hap yutturma telaşındaydık çok dikkat edemedim. Ama aklıma yattı. İç parazit iğnesi çok yakıyormuş. Gereksiz acı ve stres veya enjeksiyon sonrası komplikasyon ihtimaline karşı uygulanabilir.

Heiter

Ense damlalarının tek dezavantajı, evde birden fazla kedi olunca birbirlerinin ensesini yalama tehlikeleri oluyor. Devamlı tetikte beklemek gerekiyor, o ıslaklık geçene kadar.

Infernus

Benim veterinerim de tavsiye etti yeni çıkmış. Ben de kullanmadım ama Bayer firmasının ürettiği bir damla.

Infernus

Edit: Benim veterinerimin yeni çıktı diye söylediği şey hem iç hem dış parazit ikisi için tek damla olan bir şeydi. Adını sanki Profender olarak gördüm. Yanlış çağrışım olmasın.

Heiter

Biz dış parazit damlasını kullanıyoruz Bayer'in (Advantage) ve gayet memnunuz.

BanuYuzgec

Bana veterinerin söylediği iç ve dış parazit için iki farklı damla olduğu sanırım ikisi de bayer firmasına ait iç parazit için olan profender

yasement

Bir kere kullandik. Uygulamasi stronghold ile ayni. Emilimi biraz uzun suruyor tabi tuylere bulasti bizim saga sola surtunmemesine yatip yuvarlanmamasina dikkat etmistim

Bende dun aldim uyguladim bir sorun yok su an ama yurt disindaki insanlar bu damla ile ilgili cok kotu yorumlar yazmis
http://www.hartzvictims.org/2008/06/22/profender/
https://www.productreview.com.au/listings/profender
Acikcasi kafam karisti ins bi sorun olmaz.