Cins Kediler Hakkında

Venusss0

Cins kedilerin çoğaltılması ve satılması hakkında ne düşünüyorsunuz herkes cins kedi istiyor yok gözü mavi olsun tüyleri gri olsun beyaz olsun ama konu parayla satılmasına gelince herkes düşman kesiliyor siz ne düşünüyorsunuz

8 CEVAP

tengrist

Biraz biyoloji bilgisi olan insan aile içi üreme'nin (yapay seçilim) tehlikelerini bilir, yarın bir gün Allah korusun bir hastalığı nüksetse veterinere götüremeyecek insanlar bile cins kedi peşinde koşturuyor. Herkes dediğiniz insanların kimler olduğu belli ya konu komşuya hava atmak kediyle biz zengin aileyiz görüntüsü yaratmak isteyenler ya da 3 kuruş için hayvanları damızlık etmek için alanlar. ha eskiden daha sakin olduğu ev eşyalarına daha az zarar verdiği gibi inanışlar vardı bu durumu istisna tutuyorum.

Cins kedi alımında, satımında, üretiminde bilinçli bir şekilde parmağı olan her kim varsa sokaklarda yaşam mücadelesi veren, araba altlarında ezilip ufacık ömrünü tehlikelerle geçiren, şu sıcaklarda içecek bir damla su bulamayan tüm kedilerin vebalin üzerlerine olsun diliyorum ki. Besleme yapanlar bilir sahiller parklar cins kedi kaynıyor, canlılar kişisel zevkler uğruna yapay seçilime zorlanıp ömürleri boyunca acısını çekecekleri hastalıkları taşımaya mahkum edilmemeli. bu hayvanlar kimsenin oyuncağınız ya da ticari kaynağını olamaz

Ketonmanya

Bence bu çok yanlış bir genelleme.

Yıllardır hayvan bakarım, sokaktaki hayvanlara düzenli olarak beslerim, çevrem de hep benim gibi hayvanseverlerle doludur, sizin bahsettiğiniz o tatlı su hayvanseverleriyle değil. Ve benim çevremde, eminim ki bunu okuyanlar da bana katılacaklardır, sizin bahsettiğiniz o 'birçok kişi'den bir tane bile yok.

Hayvanın kürk renginde, göz renginde özel bir tercihi olanlar için bile sokaklarda envaiçeşit bakıma muhtaç kedinin olduğunun ve istenen özelliklerde bir kedinin sokaktan çok rahat sahiplenilebileceğinin bilincindeler gerçek hayvanseverler. Bence sizin çevreniz bu konuda aşırı bilinçsiz olduğu için siz çoğu insanı böyle sanıyorsunuz. Umarım gerçek hayvanseverlerle donatılırsınız da fikirleriniz değişir.

Bol patili günler dilerim.

grsaras

Benim de anlayamadığım nokta sokak kedilerinin/tekir kedilerin yüzleri,renkleri gerçekten güzel cins kedilerin bu tip konusunda nasıl bir artısı var anlayamıyorum.Benim akrabalarım mesela benim kedimden korkuyor cins kedi olsa korkmazlarmış bunlar milletin üstüne atlıyormuş :D Yahu benim kedimi benden iyi mi bileceksin ben atlamaz bir şey yapmaz diyorsam ne bu inat.Yani benim de çevremde olmak üzere bu cins sevdalıları ve tekirlere önyargılı olanlar var maalesef ve hiçbir zaman empati kuramadım onlarla

Superisi814

Merhabalar,
Burada iki ayrı konu var.
Bir şekilperest olanlar..
İki kedi ticareti yapanlar.
Ne denmesini bekliyorsunuz, efendim egolarinizi tatmin eden şekilde bir kedi bulunca basın parayi, bedavaci olmayın mi ?

Superisi814

Sokak kedilerinden en kolay sahiplendirdigim bir british kedi ve 2 tane Ankara kedisi oldu.
Bir çok kedi ilanı verdim, hiç biri sekipperestlerin arzularına uygun değildi.Demek ki herkes sizin gibi düşünmüyor.
Kimse kusura bakmasın, tanımadığı birine kediyi düşünerek para teklif etmiyor insanlar, resmen ticaretini yapıyorlar.
Benim için bir kedi pazarlamak ile, insan pazarlamak eşdeğer.
Umarım siz de anlamışsınızdır.

Venusss0

Herkes derken birçok kişi yanlış anlaşılmasın

Venusss0

@Superisi814 siz hiç dışarıda doğmuş cins kedi gördünüzmü? Bu tür kedilerin parayla alınıp satılması evet hoş değil fakat genelde cins kedi isteyenler parayla satılmasına gelince düşman kesiliyorlar yok bu canlı sizi biri parayla satsa hoşunuza gider mi diyorlar kimse de tanımadığı birisine cins kedi dağıtmaz vermez. Bu saçmalıktır bedavaya kedi istiyorsan dışarıdan sahipleniceksin umarım anlatabilmişimdir

Coconutbey

Cins kedilerin geneli hasta olıyır acı çekiyor diye duydum öyleyse gerçekten çok üzücü ve yazık hayvanlara. Para ile satılması ve çiftleştirilmesi de yanlış resmen hayvan ticareti bu saçmalık