Yavrusunun Gözünü Çizdi

aoeo10

Arkadaşlar gece uyurken hiçbir şey yoktu sabah kalktığımda bir yavrunun sadece tek gözünü açtığını farkettim diğer gözü sanki çizilmiş gibi gözüküyor yavrular yarın 2 haftalık olacak neden böyle bir şey yapmış olabilir yavruyu dışlamadı hatta sabah yalıyor iyileşme şansı var mı??

4 CEVAP

kedilimadam

2hafta ve sonrasında gözleri tamamen açılıyor. Ilık çaya batırdığınız pamukla silin çizildiğini düşündüğünüz gözü. Açmaya başladığında ise önlem olarak birkaç gün tobradex göz damlası kullanmanızı öneriyorum. Günde 3 kere 1er damla olmak üzere. Ben bebeklere gözleri açıldığından beri 1 er hafta ara ile tobradex damla kulladım ne olur ne olmaz diye. Şimdi gözlerinde çapak bile olmuyor 2 aylıklar. Tobradex ayrıca göze parlaklık da veriyor. Endişelenmeyin, gerekli hijyen koşullarını sağlamanız önemli.

kedilimadam

Rica ediyorum.Bence damlatabilirsiniz, olası iltihap ihtimalini de önler.

aoeo10

https://hizliresim.com/4a5JV4

Burada daha net gözükmüş

aoeo10

teşekkür ederim bugün diğer gözünüde açtı şimdi dediğiniz tobradex damlayı aldım damlatayım mı