Yavrularına Bakmıyor

aoeo10

yavruların kutusunu ve örtüsünü değiştirdim fakat kedim yeni kutuya girip yavrularına bakmıyor eski kutularına geri koydum ama hala bakmıyor ne yapmam gerekiyor

2 CEVAP

kedilimadam

Yavrulara sulandırılmış süt vermemelisiniz. Besleyici olmamasının yanında aynı zamanda yavrulara ciddi sindirim problemleri yaşatabilir. Anne yavruları beslemekten kaçınıyorsa yavru kedi sütünü biberona doldurup 2saatte bir beslemelisiniz bebekleri ve her beslemeden sonra popolarına ılık suya batırılmış pamukla masaj yaparak bebeklere tuvaletlerini yaptırmalısınız. Bütün bunları mümkün olduğunca anne kedinin görebileceği şekilde yapmaya çalışmanızı öneriyorum. Ara sıra anne kediyi kutuya getirmeyi deneyin yavrularının kokusunu alabilmesi için.

Serayderen

2-3 gün sabredin yavrular çok küçükse sulandırılmış süt şırungayla verin yuvaya koyun biraz sabır... eni konu yeniden bakacaktır. Ben geçen yıl 3 yavruya bakmayan anneyi 3 gün sonrasabırla yoka getirdim..2 saat arayla yavruları besledim anne pes etti hatta kıskandı bile:).kolay gelsin.