Acil Tavsiyeye İhtiyacım Var,Vicdan Yaptim?

aytunccc123

Arkadaslar bildiğiniz üzere kedimin 2 haftalık 6 tane bebeği var çok şükür hepsi saglikli
Onlara özel bir sayfa acmistim hem anı olsun hem sahiplendirmek kolay olsun diye
Bu akşam bir mesaj geldi ve apartman bodrumuna bir anne yavrulamis ardından yavruları bırakmış henüz yeni doğmuş 4 bebek
Acil süt anne arıyoruz yardımcı olur musunuz yarin apartmani ilaclayacaklar diyorlar ama hali hazırda zaten bizim 6 yavrumuz var +4 eklenecek bu anne kediyi çok yormaz mı?
Ki bence 10 tane yavruyu buyutebilmekte yürek ister zaten o yüzden cevapsız kaldim
Hadi büyüdü diyelim 10 tane yavruya bu devirde hepsine yuva bulabilmem için dünyanın en şanslı insanı falan olmak lazim
Sonuçta bende kendi evimde değil apartmanin ortak alaninda bakıyorum ve 10 tane yavruya komşular kesinlikle laf eder bu yavrularida büyüyünce sahiplendirecegim diyerek zaten onları ikna ediyorum o yüzden malesef çok kararsız kaldım hemde vicdan yaptım sanki o bebeklerin kaderi benim elimde gibi düşündüm nasıl bi yol izleyeyim lütfen yardım edin?

11 CEVAP

Mmtklndr

Karşı tarafında anlayışlı olması lazım en azından yuva bulma konusunda yardımcı olsalar o kadar masraf yapıyorsunuz. Siteye sorduklarınızdan anladığım kadarıyla sokak kedisini en iyi mamalarla besleniyorsunuz bazı insanlar cins kedilerine bile sizin gibi bakamıyorlar. 4 tane yavruyu birden alın süt annelik yapın demek kolay

Emirrckr

Merhaba,uzun uzun yazmıştım ardından site attı ve yorumum gitmiş maalesef.
Öncelikle özet geçeceğim,sonuna kadar haklısınız dediklerinizde.
Yazan kişiyle konuşun ve durumunuzu anlatın.
Anlayış göstermeleri gerekiyor kesinlikle.
Az yavrulu bir anne kedi veya yavrularını kaybetmiş bir anne arayışına geçsinler.
Süt anne bulana kadar da ev ortamına alıp tuvaletlerini yaptırsınlar,bebek kedi süt tozuyla beslesinler.
Uzun uzun her açıdan değerlendirip yazmıştım fakat silinmiş maalesef,tekrar kusura bakmayın :)
Emeklerinize sağlık bu arada..

aytunccc123

Üstelik bi diğer gerekcemde bizim yavrular iyice büyüdü irilesti artık kıpır kıpır olmaya basladilar o bebekler yeni dogmuslar
6 tane yavru sanmıyorum ki onların emmesine musaade etsin hadi bir bebek olsa ayrı emzirir bi şeyler yaparizda 4 tane ufacık bebekten bahsediyorum
Sürekli ezilecekler itilecekler gerçekten napacagimi ne cevap verecegimi sasirdim

Mmtklndr

10 tane kediye hiçbir komşu anlayış göstermez. Allah yardımcınız olsun onları sahiplendirmek çok zor insanlar evdekileri sokağa atıyor. Küçük yavrular için süt anne arasanız başka bir çare gelmiyor aklıma

aytunccc123

Evet daha 6 sından bile 2 sine sahip buldum bu sayfa sayesinde 10 tane bebeğe komsularda laf eder bende haliyle yuvalandiramam
Hadi büyüyünce 4 yavruyu geri alacağız deseler bi nebze ama ondada anne kedimiz yorulacak hayvanın zaten 6 yavruyla canı çıkıyor her gün iki konserve yaş mama veriyorum üstüne kuru mama yiyor ardından iki kaşık balık yağı birde gimcat kitten paste veriyorum ona rağmen kilo falan alamiyor

aytunccc123

Yani onlarada artık durumu bu şekilde açıklarım yapacak bi şey yok malesef ekstra süt anne bulmalarina yardımcı olurum anca
Bu arada bizim apartman değil farklı bi apartman
Sayfamızdan görüp yazmışlar ben konum etiketi falan yapiyorumda yuva bulabilmek ve sayfayı büyütmek adına
Sanırım ordan buldular

aytunccc123

Evet yarı sokak kedisi sayilirlar her gün çıkıp geziyorlar ve geliyorlar ama en iyi en güzel şekilde beslemeye calisiyorum 3 kediye bakiyorum yavrular haric

aytunccc123

Evet emirrckr durumu anlatacagim olmadı sayfada kısa bi açıklama yapmayı dusunuyorum
Eve alamam demiş evde kedisi varmış

aytunccc123

Arkadaslar farklı bi süt anne buldum kabul ettiler gibi şimdi o kişiye de ulasacagim çok şükür üstümden bi yük kalktı

Mmtklndr

Çok iyi olmuş 👍 o yavrularda daha iyi olacak inşallah

Ketonmanya

Merhabalar.

Sorunuzu ve gelen cevapları film izler gibi heyecanla okudum, en son farklı bir süt anne bulduğunuzu okuyunca da derin bir oh çektim. :)

Vicdan yapmanızı anlayabiliyorum. Biz duygusal hayvanseverler maalesef mantığımızla vicdanımız arasında çokça eziliyoruz çoğu zaman. Ama o dört yavruyu kabul etseydiniz belki onların hayatları kurtulacaktı ama kendi kedinizin ve onun yavrularının hayatları tehlikeye girebilirdi belki de. Bu çok bıçaksırtı bir mesele. Siz size yazan kişiye, yavrular için süt anne bularak yapabileceğiniz en mantıklı ve vicdana uygun yardımı yapmışsınız. Sizinle gurur duyuyorum. :)

Bol patili günler dilerim. :)