Sakinleştirici Jel Kulanmak Zararlı Mı

Smokins

Merhaba
Kedimle 9 saatlik otobüs yolculuğu yapıcam veteriner promazin verdi gerçekten sakinleştirir mi zararı var mıdır

4 CEVAP

_aleykmsl_

bizde bir ay önce tatile çıktık ve sakineştirici jel verdi hekimimiz fakat kullanmadık pek bir sıkıntı çıkarmadı bacağımın dibinden ayrılmadı zaten pek zararı yok ama tercih edilicek kadar da yararlı değil sadece yolculuk esnasında sürekli kediniz ile konuşun ve üstüne çok gitmeyin o kendiliğinden alışıcaktır zaten

gizmssahinn

Bence hiç kullanmayın beklenmedik bir durumda müdahale edemezsiniz. Biz de arabayı asla sevmeyen ve 10 dakikalık araba yolculuğunda bile miyavlayan kedimizle 8 saat araba yolculuğu yaptık. Biofeline Relax pare kullandık tamamen bitkisel bir malt. Veterinere sorduğumuzda öyle makrolar etki etmiyor falan dedi ama bizim kedimizde çok etkili oldu gerçekten. 8 saat yolculukta toplasak 15 dakika belki miyavlamıştır başlarda. Daha sonrasında malt sakinleştiriyor ve uykusunu getiriyor. Yola çıkmadan 3 saat önce 4 cm olacak şekilde kedinize vermelisiniz ama doz aşımı yapmayın belki zararı olur. Ve yola çıkarken de kutusunun üstünü ince bir örtüyle dışarıyı göremeyecek şekilde kapatın. Böylece dışarıda ne olup bittiğini anlamıyorlar ve karanlıkta kendilerini güvende hissediyorlar. Daha sonra da malt devreye giriyor. Bizim için gerçekten çok keyifli bir yolculuktu ne gidişte ne dönüşte hiç zorluk çıkarmadı bize. Ama biliyorsunuz havalar sıcak o yüzden araba klimasını devamlı çalıştırın çok yüksek olmayacak bir ayarda. Belki yetmezse soğuk bir şişeyi yanına koyabilirsiniz o da soğuk hava sağlar rahatlatır

gizmssahinn

*Biofeline relax paste

cat_expert

Para tuzağı boşverin onları.