Hasta Olabilirmi?

pistan32

6-7aylık kedim bir gunun icinde bir tas suyunu bitiriyor, iki kere kaka sekiz veya dokuz kerede çişini yapıyor.Enerjisi yerinde gunluk olculerde mamasınıda yiyor.(Taksit taksit yiyor)Böbreklerinde bir sorun olmasından korkuyorum.Bu kadar çok dışkılaması ve su içmesi normalmi? :(

5 CEVAP

nyssa

aslında su içmesi güzel,bazı mamalar da su içimini artırıyor,mesela biz N&D mamaya geçtikten sonra arttı su tüketimi

Sutunannesi

Bence bahsettiğiniz ölçüler gayet normal. Dışkılama zaten günde 1-3 kez aralığında olur bizim kız günde 1 yapar çok nadir 2 olur. Üstelik bir kap su bitiriyorsa o kadar çişte norma. Çok su içmek az su içmek gibi iyi değil tabiki. Size göre içtiği su miktarı çok fazlaysa (kap büyüklüğü vs) belki bu konu hakkında veterinere danışabilirsiniz. Böbrek yetmezliği kan testi ile ortaya çıkabiliyor çünkü kan testi olmadan bunda böbrek yetmezliği var diyemeyiz. Eğer öyle bir durum varsa zaten özel mama kullanmak gerekir. Bence burda kilit nokta sizsiniz. Yani içtiği su miktarı size çok geliyorsa dddiğim gibi bu durumu veterineriniz ile konuşmanızda fayda var. Tabiki inşallah öyle bir şey yoktur

Sutunannesi

Yani bizimki tüm suyunu bitirmiyor ama genellikle günde 6 kez falan çiş yapıyor bazı istisnalar oluyor tabiki 2,3 çiş gibi. Tüm suyunu bitiriyor diyince bana normal geldi. ama dediğim gibi veterinerinize danışırsanız daha sağlıklı olur gibi

pistan32

Dokuz çiş normalmi?Küçük bir kap su kabı. :(İnşallah sadece metobolizmasıyla alakalıdır.

Kjw

Herhangi bir sorun var mı emin olmak için kontrol ettirmeniz gerek.Burada ne söylense boş ve bence 8*9 çok çok fazla,benim kedim de iyi su içer ama günde 2-3 kere yapar,sabahlarıda büyük tuvaletini...
Belki mama kaynaklıdır,bazı mamalar çok su içiriyor üstelik kalitesiz olunca tuvalet sıklığı ve yoğunluğu fazla oluyor.