Kedimin Mama Fiyatı Çok Artmış Mama Önerisi?

Suraemir

Sanabelle kullanıyordum 2 haftada şaşırtıcı 320 liradan 450 olmuş 2 kgsu ben hep 2 kg alıyordum bana mama önerisi yapar mısınız? Değiştirmekte istemiyorum ama aradaki fark epey fazla

19 CEVAP

Poncimin

Carni Life mamasına bakabilirsiniz belki. Almayı düşündüğünüz mamalara göre daha iyi bir içeriği var diyebilirim. Fiyat olarak da bütçenize yakın seviyede gördüm. Kediniz yavru mu yetişkin mi kısır mı bilmiyorum belirtmemişsiniz, ben örnek olması için yetişkin kuzulu mamasının içeriğini paylaştım. Kuzulu değil de farklı bir çeşidini isterseniz, farklı mama çeşitleri de mevcut. Yetişkin mama olarak Tavuklu, Balıklı, Sığırlı, Kuzulu çeşitleri var. Kısır mama olarak Tavuklu ve Balıklı. Yavru mama olarak da aynı şekilde Tavuklu ve Balıklı çeşitleri var. Sitelerinin adresini paylaşıyorum, ona göre istediğiniz Carni Life mamanın içeriğine bakarsınız.
https://www.mayafamilypet.com/kediniz-icin

• Carni Life Yetişkin Kuzulu:

Taze kuzu eti (%20), kümes hayvanları protein unu %20 (%90’ı tavuk), kılçıksız buğday (%12), kuzu proteini unu (%10), doğal ekstrakte bezelye unu, kümes hayvanları yağı, yulaf, hidrolize tavuk ciğeri, pancar küspesi lifi, kurutulmuş yumurta, balık yağı (%1,5), bezelye lifi, kuru kızılcık (%0,5), kuru böğürtlen (%0,5), kuru havuç (%0,5), mannan-oligosakkaritler (MOS) (%0,1), taurin (%0,1), L-karnitin, inülin

• İçeriğine baktığımızda; mamanın düşük tahıllı bir mama olduğunu görüyoruz, tahıl kaynağı olarak da N&D'den esinlenilmiş gibi. N&D'nin Ancestral Grain (düşük tahıllı) mama serisinde tahıl kaynağı olarak kılçıksız buğday ve yulaf kullanılıyor. Carni Life mamasında da aynı şekilde kılçıksız buğday ve yulaf kullanılmış. Hayvansal içerik olarak taze kuzu eti, kümes hayvanları unu, kuzu proteini unu, tavuk ciğeri, balık yağı gibi farklı ve çeşitli kaynaklar tercih edilmiş. Özellikle %20 taze et içeriyor olması gayet güzel. Ayrıca ciğer, yumurta, balık yağı gibi ilaveler içeriyor olması da güzel. Mamanın toplam hayvansal içeriği %77 seviyesinde. Gayet yeterli diyebilirim. Hayvansal içeriğin dışında kızılcık, böğürtlen, havuç, inülin gibi çeşitli besleyici ilavelerin eklenmiş olması da hoş olmuş. Ayrıca mamada L-karnitin ilavesi de var. L-karnitin kilo kontrolünün sağlanmasına yardımcı olan bir ilavedir.

Tercih edilebilecek bir mama. Fiyat araştırması yaparak uyguna bulabilirseniz tercih edebilirsiniz. Ak ak çe gibi fiyat listeyen sitelerden bakabilirsiniz. Ona göre satıcıları karşılaştırırsınız. Linkini paylaşıyorum, yalnız burada bazen listelenmeyen sitelerde olabiliyor. Sizin de fiyat araştırması yapmanız lazım.
https://www.akakce.com/kedi-mamasi/carni-life,1,2.html

Sznyll

Şuan kedime felicia kullanıyorum 12 kilo olarak alınca daha uyguna geliyor eskiden mystic kullanmıştı o daha uygun sadece ağır kokuyor ama herhangi bir sorun yaşamamıştım kedimde

GzdeAkbuz

Optimeal, Nutri Feline, Brit, Brit Care, Pronature, kittylife, pro Choice, happy cat, bu mamalar fiyat performans ürünleri denebilir daha ucuzlari var ama market mamasi seviyesindeler

Whiskas
Bozita
Exclusion
Bonacibo
Optimeal deneyebilirsiniz