Kedim Heryere İşiyor

Kedim yaklaşık bir yaşında ve çişini sürekli ettafa yapıyor bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebilirim

6 CEVAP

esincosgun

Kısırlastırmadıysaniz eğer çiftleştirme döneminde normaldir bu davranış

atay

bir veteriner hekime götürmenizde fayda var. esincosgun'un dediği gibi çiftleşme döneminden dolayı da olabilir, hiç olmasın ama böbrek vb. bir sorundan dolayı da olabilir. kediler normal şartlarda olmadık yerlere tuvaletini yapmazlar. yapıyorlarsa bir şeyler ters gidiyordur.

aleyn

kumunu sevmiyor olabilir patileri acıyorsa vs girmek istemiyor olabilir.

Edato

Biz de aynı problemi yaşadık. Kumundan dolayı olabilir .bizimki kalın taneli kum alınca hep dışarı yapmıştı ince taneliye geçince düzeldi. Onun dışında kızgınlık döneminde de dışarı yapabiliyorlar

Duman3410

Ev kedilerinin kedi kumu yerine evi kirletmesinin Psikolojik nedenleri de olabilir. Bu nedenlere girmeden önce bilmeniz gereken bir kaç Psikolojik terim hakkında az ve öz bilgileri vermekte fayda var

Duman3410

Hem dişi hem de erkek kediler kendi yaşama alanlarının sınırlarını çizmek amacıyla idrarlarıyla işaret bırakırlar. İşaret bırakma, kum kabı dışındaki yerleri tuvalet olarak kullanmakla aynı şey değildir. İşaret bırakan kedi bir defada sidik kesesini boşaltmaz, farklı noktalara azar azar idrar yapar.Erkek kediler çiftleşme dönemlerinde dişi kedileri çekmek için işaret bırakırlar.