Bıyık Kırılması

Mischka

Kiara 1buçuk,2aylık eve geleli bir hafta olmadı. Bir kaç gündür bıyıklarının sanki üzerine yatmıș da öyle yamulmuș gibi dibe yakın yerden bükülüp ardından kırıldıklarını farkettim, bu sabah kırıkların sayısı artmiști. Buradaki eski sorulara baktim; sebebi vitamin eksikliğine ve ya kullanılan mamaya bağlanılmıș. Kuru mama olarak Farmina Matisse Kitten yiyor, yaș mama gourmet gold. Vitamin takviyesi veremiyorum 3aylık sonrası vitamin vermem tavsiye edildi. Kuru mama yiyebiliyor olmasına rağmen kedi süt tozu alıp yașmamasıyla vermeyi düșünüyorum. Bu yedikleri vitamin ihtiyacını karșılar mı? Bıyık kırılmasının ( dikkat çekerim dökülme değil) önüne nasıl geçebiliriz, yavrumun bıyıkları kalmayacak :)

26 CEVAP

Niklaus

2 aylık oglumda da aynı sorun var bıyıkları kırılıyor kedinizin bıyıkları duzeldi mi?

sekerfare21

Çok tatlı bir kedi. Kedi deyince aklımda oluşan kedi imajı tam olarak bu. :D

veterinere danıştınız mı

Mischka

Hayır bu konuyu henüz danıșmadık, süt tozu da gelsin kısa bir süre gözlemleyeceğim, sıkıntımız olursa arayıp sorarım mutlaka.

Bebekfabri

Keşke resmini buraya atabilseydim. Fabri sekiz aylık oldu,hala bıyıkları kırılıyor :( Özellikle sürekli yattığı taraf.. Maalesef hiç anne sütü emmemiş, iki haftalıkken çocukların elinden kurtarılmıştı. Belki de ondan..

Mischka

Kıyamam yavrucuğa :( bu bıcır kuru mama yiyebiliyor diye ısrarla bana kedi sütü tozu vermene gerek yok dediler, yani anne sütünün de yerini tutabilir mi bilmiyorum ama bașlayacağım kullanmaya.

Mischka

Amin, çok teșekkür ederim, bütün yavrularımıza mașallah sağlıkla büyüsünler :)

Mischka

Inșallah bizim minnocuğun da düzelir büyüyünce :D garibanın sol tarafta kaldı 3 tane bıyıkcık

Mischka

Merhaba Niklaus, Kiara șimdi 2 buçuk yașında ve mașallah up uzun bıyıkları var. Büyüdükçe düzeldi ama yavruluğunda sıklıkla bıyıkları kırıldı ve kökünden direk döküldü. Zamanla geçti bizim sıkıntımız. Ben yavrulukları boyunca yașına gelene dek iki kızımda da gimcat baby tabs vitamin kullandım, çeșitli markaların da sarımsak tabletlerinden kullandım takviye olarak.

Ben de 2.5 ayligim. Proplan yiyordum hills'e geçtim. 1 bıyıgımın kırıldıgını görmüsler noluyo demisler. Ben de burayi gösterdim. Neyse yaş mama 1.5-2 aylıkken royal canin ve gimcat yedim(royal canin daha lezzetliydi) şimdi yeni bir marka denedim me-o ama n&d yaş mamadan devam ediyoruz. Bu arada 1 haftadır doktorumun yazdığı bağışıklık sistemi güçlendirici şurup kullanıyorum. Zorla içiriyorlar bana. İçerisinde beta glucan, l-lysine, echinacea, l-karnitin, çinko, c vitamini, propolis var. Umarım faydalı gelir icmek istemiyorum. Ama acaba hem surup hem de gimcat kitten growth malt verseler fazla mı gelir diye düsünüyorlar. Rahat birakin beni ya

Bonares

Yaa çok tatlı umarım tez zamanda sorunu çözülür 🤗