Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Bıyık kırılması

Mischka
Mischka

105272


Kiara 1buçuk,2aylık eve geleli bir hafta olmadı. Bir kaç gündür bıyıklarının sanki üzerine yatmıș da öyle yamulmuș gibi dibe yakın yerden bükülüp ardından kırıldıklarını farkettim, bu sabah kırıkların sayısı artmiști. Buradaki eski sorulara baktim; sebebi vitamin eksikliğine ve ya kullanılan mamaya bağlanılmıș. kuru mama olarak Farmina Matisse Kitten yiyor, yaș mama gourmet gold. Vitamin takviyesi veremiyorum 3aylık sonrası vitamin vermem tavsiye edildi. kuru mama yiyebiliyor olmasına rağmen kedi süt tozu alıp yașmamasıyla vermeyi düșünüyorum. Bu yedikleri vitamin ihtiyacını karșılar mı? Bıyık kırılmasının ( dikkat çekerim dökülme değil) önüne nasıl geçebiliriz, yavrumun bıyıkları kalmayacak :)21 Cevap

Infernus
Infernus

111691


Hemen bir şey sorabilir miyim? Minik Kiarayı şap şup ağzından öpüyor musunuz? :))


Mischka
Mischka

105272


:) Mischka'dan sonra elime gözüme öyle küçük geliyor ki.. Severken içim gidiyor aman inciteceğim bir șey olacak diye. Ama gelin görün ki dayanılacak gibi değil tutamıyorum kendimi yiyorum resmen :)


Mischka
Mischka

105272


Ama ağızdan öpmedim hep kulakları öpüyorum :)


kedilimadam
kedilimadam

114398


Kiara siz sahiplenmeden önce anne sütü alabilmiş mi?


Mischka
Mischka

105272


Malesef geçmiși hakkında hiç bir bilgimiz yok, yalnızca birinin evde bakımını üstlendiği, biz de Mischka'yı götürdüğümüz klinikte görüp sahiplendik. Besili bir yavruya benziyor fakat yașmamalarla mı beslendi yoksa süt emdi mi bilmiyoruz.


Infernus
Infernus

111691


Sinbad da 3-4 aylıkken çok evde yalnız kalmasın diye kıyamayıp işyerime götürüyordum bazen. Orada da bunu çok seven bir ablası vardı. Ya ben bunun ağzını yerim diyip öpüyordu sürekli sonra günden güne bir fark ettim ki hiç bıyığı kalmamış asghfhggk . Şunun ağzını yanaklarını vakumlar gibi öpme tüyü bitmemiş yetimler gibi kaldı çocuk :) deyince azalttı biraz. Bıyıkları da yeniden çıktı,kırılmalar azaldı. Biraz narin oluyorlar o zamanlarda. Yatış şeklinden de olabilir sizinkinin bıyıkları baya uzun maşallah :) herhangi bir vitamin vs eksikliğinden olduğunu sanmıyorum. Mamanız yeterli diye düşünüyorum. Bir deneyin yine de düzelmezse veterinerin de görüşünü alabilirsiniz.


Mischka
Mischka

105272


Ah garibim zaten kafasını bir yere koymayadursun, kaldırdımı bakıyorum bıyıklar boynu bükük :) Bir süre gözlemleyeceğim, süt tozunu da sipariș verdik gelince onu da kullanalım, mașallah tombiș de bir șey. Mischka minyon kaldı çok zayıf tüysüz bir șeydi küçükken, Kiara ondan yapılı olacak gibi.


kedilimadam
kedilimadam

114398


Infernus gibi düşünüyorum. Vitamin eksikliği olduğunu sanmam, Matisse de zaten fena bir mama değil. Ama imkanınız varsa evde yoğurt mayalayarak haftada 2 kes 2er yemek kaşığını geçmeyecek şekilde hatta bir de haşlanmış yumurta sarısıyla verebilirseniz güzel bir takviye olabilir:)


Mischka
Mischka

105272


Yoğurt, yumurta sarısı Mischka'ya da veriyorum, yoğurt sevmiyor ama yumurtaya bayılıyor. Dediğiniz gibi minnocuğa da vereyim de hem ufaktan alıșsın, bazen büyüyünce yemiyorlar :)


gunosari
gunosari

2935


Mischka bizim erkek kedinin de bıyıkları sizin yavru kadarken bir fasıl kırılıp kırılıp düştü.Hatta veteriner kesiyor musunuz falan diye sordu.Biz hiç dokunmadığımızı söyleyince küçük olduğu için çabuk zarar görüp kırılabilir dedi.Sonra kendiliğinden çıktı.Şimdi nadiren kırılıyor yine üstüne yatınca.Sizin miniğin de bıyıkları yeniden çıkar diye düşünüyorum.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
503 Görüntüleme
21 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor