Acananın Hangi Mamasını Önerirsiniz

Merhabalar komşum benim kedimin kardeşini sahiplendi, kendisi önceki vefat eden kedisi için acana kullanıyordu, yine acana kullanmak istiyor. Acaba hangi serisini önerirsiniz? Pacificayı kullanıp önerenler var mı?

9 CEVAP

mehtapkaplan

Ben acana kullandım pasifica kullandım aşırı memnunum. Tok tutuyor çok fazla yemiyorlar ve gerçek et kullanılıyor.. Kısır olan ve olmayan , yavru veya yetişkin tüm yaşam evreleri için pasifica ürünü. Yani gönül rahatlığıyla öneririm.. Veteriner uzun vadede fazla proteinli mama iyi değil dediği için biz Virbac’a geçtik.

Dann

Ben wild praire kullanıyorum, bir kaç ay virbac kullandım. Kedim severek yedi onuda fakat fazla tüy döktü o dönem tam mevsim geçişiydi aslında ama bir işkillendik o dönem ikinci kedimizde vardı birine baby birine kısır maması vermek çok yoruyordu birbirlerinin Mamasını yiyorlardı,kedileri ayırıp verince yarısını yiyip bırakıyorlardı kapıları açınca yer değişiyorlardı, virbac mamaları toplayıp fabrikada baktığım kediye getirdim tekrar acanadan devam ediyorum. Kışa doğru pacifica denemek planlarım arasında.

aytunccc123

Pacifica ya yakın içeriği olan Orijen six fish kullaniyorum ve çok memnunum pacifica tercih ederim o yuzden

Bu arada kedimin kardeşi de 6 aylık henüz kısır değil

Ben de virbac kullanıyorum şu an virbac'ın içinde taze et olmadığı için içim rahat etmedi bir türlü :( ben de acanaya mı geçsem diye düşünüyorum açıkçası. Siz nasıl besliyorsunuz dönüşümlü mü veriyosunuz?

Dann

Ben wild praire kullanıyorum, bir kaç ay virbac kullandım. Kedim severek yedi onuda fakat fazla tüy döktü o dönem tam mevsim geçişiydi aslında ama bir işkillendik o dönem ikinci kedimizde vardı birine baby birine kısır maması vermek çok yoruyordu birbirlerinin Mamasını yiyorlardı,kedileri ayırıp verince yarısını yiyip bırakıyorlardı kapıları açınca yer değişiyorlardı, virbac mamaları toplayıp fabrikada baktığım kediye getirdim tekrar acanadan devam ediyorum. Kışa doğru pacifica denemek planlarım arasında.

Ben ND kullandım tavuklu ve narlı kedimde kulak arkası tüy dökülmesi kaşıntı ve yumuşak kaka problemi yaptı. O yüzden Acana da fazla proteinden bu problemleri yaşatır mı emin olamadım, şu anlık virbactan baya memnunuz hiçbir problem yaratmadı ama içinde taze et olmadığı için düşündürüyor

bskrkn

Ben Pacifica ve grasslands kullanıyorum dönüşümlü olarak. Pacifica tamamen balık ve deniz ürünleri olduğu için ağır gelebilir balıklı mamaya alışık değilse,grasslands in içeriği çok güzel ama genelde kedilere iyi gelen bir mama beş farklı et içeriği var. Kedim mantar olduğunda Pacificaya geçmiştim (tavuk mantarı azdiriyor demişti veterinerimiz o yüzden) o zamandan beri bahar-yaz dönemi Pacifica kisin da Grasslands kullanıyorum. Benim kedime iyi geliyor acana gayet besleyici bir mama su içmesi yeterliyse ve yeterince hareket ediyorsa protein miktarı da sorun değil,böbrekleri tolere edebiliyor deniyor. Eskiden küçük paketleri vardı 840 Gr sanırım bulabilirseniz denemek için onlardan alıp deneyebilirsiniz.

mehtapkaplan

Analiz değerleri açısından ve Acana kullananların hepsi Pasifica ürününü çok beğeniyor. Pasificadan memnun olmayanını görmedim duymadım 😌

Bende çok memnundum içeriği tertemiz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ben erken kısırlaştırdım 1 yaşına girmeden, erken kısırlaşınca tüm yaşam evreleri için olan mamayı aldım pasificayı yani. Çokta memnun ayrıldım bu mamadan. Bazısında böbrek sorunu oluyormuş ama onun sebebi rotasyonlu kullanmadıkları için olabilir.

Mesela ben şuanda Virbac’a geçtim. Bikaç ay virbac kullanıp tekrar pasifica mamasına geçebilirim. Rotasyon çok önemli. İyi olarak deneyimlediğiniz 2 veya 3 mamayı senede birkaç aya bölüp dönüşümlü verebilirsiniz. Bende acana- pasifica tam not aldı. Şimdi virbac ta tam not alırsa bir sonraki deneyimim Mera veya Proplan olur diye düşünmekteyim.

mehtapkaplan

Nd yavru olanlar iyi. Bende tavuklu narlı kullandım sonra balıklı olan yavru mamayı kullandım. Ama 6 aylıkken kısırlaştırdım ve ND nin kısırını kullandım mafetti bizi.

İshal , aşırı tüy dökümü, leş gibi kokan dışkı… say say bitmez kötü yanı.

Acana Virbac Mera Proplan ve Hillsin veteriner maması iyi. Gerisi boş