Zyrtec Şurup

gunosari

Merhabalar.
Bizim miniklerin kulaklarında iltihaplanma olmuştu.4 günlük antibiyotik ve vitamin tedavisinden sonra veterinerimiz Zyrtec adlı antihistaminik şurup verdi kaşıyıp kanatmasınlar kulaklarını diye.Sabah ve akşam 0,5 ml vermemizi söyledi.Sabah verdim ama emin olmayarak elim titreyerek bir sürü yan etki okudum çünkü.Sanırım çocuklar için kullanılan bir şurup 2 yaş altı içinde uygun değil yazıyordu. Daha önce bu ilacı kullanan var mı aranızda.Teşekkür ederim.

3 CEVAP

pongul

zyrtec çünkü alerji vakalarında veriliyor, sırf kaşınma için verildiğini ilk kez gördüm.

pongul

alerjileri mi var zyrtec verilmiş? sırf kaşımasın diye vermesi garip geldi de.

gunosari

Kaşınmayı engeller dedi veteriner.Alerji değil sanırım.Yangı var dedi yangı giderici yaptı 4 gün.3 gündür veriyorum ama kaşıntı geçmedi malesef haftaya yine götürecem.Sağolun cevap için.