Kendimi Kedimi..?

Derdedermanim

Kediler renkleri,gözleri ,tüyleri ile ilgi çeker evet peki kedimi sizin için sizmi kedi içinsiniz?;ne demek şimdi bu diyeceksiniz şöyle özetliyeyim bir kedi sahiplenirken renginin güzelliğine ,tüyünün güzelliğine ve gözlerinin güzelliğinemi bakıyorsunuz?Hani dış görünüşümü sizin için önemli olan mesela masmavi gözlü simsiyah bir kediyi almak istermisiniz ya bir gözü yeşil bir gözü mavi olsa?neden alırsınız insanların ilgisini çeksin sizin vitrininiz olsun diyemi yoksa oyuncakmı seçiyorsunuz?Peki siyah ama klasik bal rengi gözlü bir kedi niye istemezsiniz?
Konu siyah kediler değil beyaz istiyorsunda tekir niye istemiyorsun yani niye hep görüntü niye bu bencillik siz evinizi açarken kediyimi kendinizimi önceliyor düşünüyorsunuz sizin beğeninize hitap etmeyen kedilerin ne suçu var neden bu haksızlık?
Eğer dost edinmek ise maksadınız rengine tüyünün uzunluğuna göz rengine bakmamalısınız hatta bir bacağının olmaması ,gözlerinin görmemesi sizin için seçimde daha çok ağırlık basmalı bazen ilanlarda çinçilya melezi ,maine con ,bengal açıklamaları görüyorum ilk gördüğümde hafifte yalana ne gerek var diye sinirlendim sonra düşündüm insanlar buna zemin hazırlıyor..,
Bu hususta düşüncelerinizi alabilirmiyim?
En azından kendimizi ve hayvan sevgimizi sorgulamalıyız kendimiz mi kedimizmi düşündüğümüz?

11 CEVAP

aysegunerr

Bir kedimi barınaktan sahiplendim, diğerini sokakta zayıflıktan ölmek üzereyken buldum. Cinsine, rengine hastalığına vs. bakmıyorum. Elimden geldiğince sokaktaki canlara bakmaya çalışıyorum. Hepsi masum saf varlıklar, onların varlığı beni mutlu ediyor. İşin okulun falan stresinden boğulurken onlar hayatıma renk katıyor. ^^ฅ♡
İnsanlardaki cins merakı ne ben de anlamıyorum...

gunosari

Ben şahsen kedilerimin hayatımın şansı olduğunu düşünüyorum.Kedilerim benim için aile bireylerimden farksız.Kız kardeşinizin ya da annenizin kocaman bir burnu olduğunu düşünün.Diyelim ki babanızın saçları dökülmüş tepesi tamamen açık v.s. onları bu yüzden sevmekten vazgeçebilir misiniz? Çok sevdiğiniz insanları düşünün hepsinin fiziksel özellikleri mükemmel mi ?Bir şeyi gerçekten seviyorsanız kusurları ile iyisiyle kötüsüyle seversiniz/bana göre sevmelisiniz.

Friolero

Hahaha şöyle diyeyim ben ilk kedimi seçmedim bile :d 4 kardeş bi kolinin içinde uyuyolardı. Elimi daldırdım, benim kız geldi. Tamam "bu" dedim. 1 senedir beraberiz :)

Bu site sayesinde sahiplendim. Annelerinin olmadığı ve sığındıkları kömürlükte istenmedikleri yazıyordu. Görür görmez dedim ki ben bu bebeklere aşık oldum. Hatta ilanda "tekir" oldukları için şansları pek yok yazıyordu çok sinirlenmiştim böyle söylenmesine. Cinsiyeti,ırkı,yaşı,göz rengi vs gibi seçeneklerle bir dost seçilmez diye düşünüyorum. Sosyal hayatımızda en yakın arkadaşımızı bu kriterlerle seçmiyorsak,hayvan dostumuzu(ben çocuklarım diyorum tabi :D) neden bu kriterlerle seçelim ki?

HandeHera

sevgi çok farklı bişey gerçek bir cansever onun cinsine güzelliğine bakmaz ki bu yanlış bi kelime aslında benim kedim tekir ve bence çok özel ve çok güzel bi kedi hiçbir cins kediden eksisi yok . Önemli olan kalpte sıcaklığı o sevgiyi hissetmek gerisi tamamen gereksiz ayrıntılar

pistan32

Tek hayalim kocaman bahçesi olan bir evi yardıma muhtaç hayvanlarla paylaşmak.Şimdiye kadar kedileri hep sokakta besledim.(Hala besliyorum :))büyük kedim pistanla yetişkin bir kediyken birinci kattaki evimizin balkonunun altında tanıştık.Apartmandaki komşularımızl sorunsuz insanlar soğuk gunlerde içeri aldım maması balkonun altına verdim derken pistan bize alıştı.Tüm sitede pistana alıştı.Pistan hasta olunca ailemi kavga gurultu iceri almaya ikna ettim.Şükür iğleşti ama geri sokağa bırakmak istemedim ama eve alışmadı o yüzden eski sistem beslemeye devam ediyorum.Hazır ailemie kedi beslemeye tmişken önüme gelen toplum tarafından dışlananan engelli ilk yardıma muhtaç

Elifoo

Tam olarak 15 yildir kedi sahiplenmek istiyordum. Fakat annem istemedigi icin hep kendi evim olsun 30 tane kedi alicam derdim. Ama sonra bir gun okulda koli icinde Mico’yu gordum annesi terketmis ya da bulamamislar bilmiyorum deli gibi bagiriyor gozumun icine bakiyor falan. Neyse kucagima aldim neredeyse 2 saat beraber vakit gecirdik bu surecte ne anne vardi ortada ne de yuva bulabildim guvenebilecegim. 2 saat sonunda mecburen eve gitmem gerekiyordu artik ve o yuzden ayrilmamiz lazimdi. Kolinin icine tekrar koydum okul icinde bi binaya yerlestirdim son bir kez seveyim derken iki patisiyle parmagima sarilip bagirmaya basladi. Eve gidene kadar agladim nasil yapip edip eve bir sekilde getirmem gerekiyordu onu. Bizimkilere hicbir sey soylemedim o gun ve iki gun sonra yeniden okula gittim. Koli bostu Mico da ortada yoktu. Neyse bir sekilde okulum her santimetrekaresini aradim en son bi tane kiz kucaginda Micoyla geliyordu ciglik atip kosup kizin kucagindan zorla aldim Mico’yu. İlk tirmigimi o zaman yedim cocuk anlamadi tabi noldugunu :)) o gun direk veterinere goturdum ilk asilarini oldu tahlil yapildi falan falan koydum tasima kabina korka korka goturuyorum eve. O gun abimin haberi vardi Allahtan veteriner masraflarini falan o karsiladi sagolsun. İki saatlik yolculuk sonunda eve geldim bizimkiler delirdi tabi ne bu diye. Aglaya zirlaya gecti o aksam. Mico ayri bagiriyor ben ayri agliyorum nasil ayrilicaz diye. Ertesi gun mecburen onu evde birakip okula gitmem gerekiyordu evde de babamla yalniz kalicaklardi. Ben evden ciktiktan 1 saat sonra kucaginda Mico’yla resim atti babam. Eger buraya kadar okuduysaniz coook tesekkur ederim. Olayin ozu su ki, ne cinsi ne rengi ne tuyunun bilmem nesi umrumda degil. Ben onunla aramda olusan baga resmen asigim. Siz kedi secemezsiniz o sizi secer aranizda bir bag olmadan hayvan sahiplenmek biraz show geliyor bana ( rengi cinsi gozu guzel diye alinan vitrin kedilerinden bahsediyorum) elbette muthis guzellikte bir kediniz olabilir ama aranizdaki bag ve onun sizi seviyor olmasi fiziksel ozelliklerinden cok cok cok daha onemli. Amma yazdim be :)

pistan32

Hiçbir zaman renk cins ayırt etmedim etmemde eden insalardanda nefret ederim.

Emrondre

Ben kızımı bir Facebook sitesinde sahiplendim , Benim için rengi , cinsiyeti ,ırkı hiç bir zaman önemli değildi halada öyle bir çok ilana yazdım ama sonunda kızımı sahiplendirecek kişi döndü bana beş aydır beraberiz iyiki var hayatımda iyiki rastlaşmışız hayatımda hiç kedi bakmama rağmen bana güvendi sahiplendirecek kişi ,inanın çok güzel bir duygu bakışı , seninle konuşur gibi cevap vermesi evimize neşe sevgi getirdi . Hele birde sabah uyandırışı yokmu anlatılmaz bir duygu...

ben kedime iyi baktığımı düşünüyorum

pistan32

Kediyi sahiplenmeye karar verdim ve arkadasimin aracigiyla çolpanla karsılastim.