Kedi Kumu Ve Beslenmesi

aoeo10

sizin kediniz günde kaç kere kuma gidiyor ben kedimin mama kabını hiç boş bırakmıyorum ve aldığımız kum 2 hafta içinde hemen bitiyor ayrıca çok fazla koku oluyor kediler gerçekten bu kadar sık tuvalete gidiyor mu yoksa ben çok beslediğim için mi

7 CEVAP

aysegunerr

Kedilerim çok fazla su içiyor. Mamalarını da iki öğün veriyorum. Sabah akşam pakette yazan günlük mama miktarına göre. ( Kediniz yavru değilse öğün öğün vermeniz daha doğru bence.) Ne kadar kuma gittiklerini takip edemiyorum fakat her akşam kumlarını kürekle temizliyorum, çook dolduruyorlar temizlemek zor oluyor :D

Kjw

Ben öğün olarak veriyorum,kabı hiçbir zaman dolu olmuyor,yiyor ve kaldırıp yıkıyorum...Sadece işe giderken bir miktar mama bırakıyorum kadar...Zaten kuru mamayı sadece o zaman yiyor,sabah,öğlen,akşam,gece olmak üzere 4 kere yiyor bazende 3 oluyor...

Bana 10 lt kum 1 ay yetiyor,günde 2-3 küçük,1 büyük tuvalet yapıyor...Sık ve çok tuvalete gitmesi iyi bişey değil sanırım.Kabın dolu olması bir yana dursun ,onu genelde çoğu kişi yapıyor ama mama kaynaklı olabilir....

eccakir

Bence çok fazla besliyorsunuz. Siz doldurdukça yiyor mu ? Benim kediminde mama kapları boş kalmıyor ama doyunca bıraktığı için yemediği mamalar kalıyor yani. Ben acıktığını düşündüğümde ya da o istediğinde besliyorum acıktığı zaman haber veriyor acıkma bağrışı farklı :) kedim 6 aylık günde 3 öğünü geçmiyor. Su içme durumuna göre 2 3 kere küçük 1 kere büyük tuvaletini yapıyor genellikle eğer yemeği çok kaçırdıysa büyük tuvaleti 2 de olabiliyor nadiren. 10 lt kum yaklaşık 1 ay gidiyor ayda bir tüm kumu değiştiriyorum hafta da bir kerede azalan kumun üstüne ekleme yapıyorum. Koku yapmıyor.

Reyaura

Kediniz yavru mu yetiskin mi ? Hangi mamayi kullaniyorsunuz? Kac litre kum 2 haftada bitiyor. Yavru kediyse surekli tuvalete çıkması normal. Genelde içeriği sagliksiz mamalar tüketen kediler surekli tuvalete çıkar.

Sangcu

Mama olarak proplan kullanın bence bir çok derde deva

pongul

market maması vermeseniz. çok zararlı.

aoeo10

sokaktan aldığımız için tam yaşını bilmiyorum ama veterinerin söylediğine göre şu an 7 ay civarı ve kedim 2 hafta önce doğum yaptı o yüzden günlük sıvı mama veriyorum ve mama kabını boş bırakmıyorum
mama markası market maması olduğu için her seferinde değişiyor