Beslemek İstiyorum Fakat Bakarmısınız

enesm029

Ben barınaktan veya buradan bir kedi sahiplenmek isteyip baksam diger esyalarıyla falan yada ne alınması gerekiyor baska ne yapmma gerekiyorsa maliyet ne kadar tutar ortalama yardımcı olurmusunuz

9 CEVAP

aysegunerr

Kedi tuvaleti ortalama 30 tl, mama (ortalama bir mama)+ kedi kumu (5lt kum) toplam 50 tl, mama ve su kabını almadınız diyelim evde iki çelik ya da seramik bir kase kullanabilirsiniz. Alınacaklar 80 tl diyelim ortalama. İlk aşılar veterinerlik fakültesinde yaptırırsanız (iç,dış parazit,karma 1 ve 2, kuduz aşısı) 200 e yakın tutuyor. Veterinerlik fakültesinde her bir aşı 35 tl ya da 40 tl oluyor. Özelde 70 tl diyende var 35 diyende değişiyor. İşte 280 tl falan ^^' Barınaktan sahiplenirseniz orda aşıları zaten yapılmış oluyor ve daha sonra da ücretsiz iç dış parazit uygulaması da yapıyorlar. Burdan sahiplenceksiniz de aşıları tam olabilir.

HandeHera

Birde tabi tuvaleti ve kumu

Elifoo

Sahiplendiginiz kopege/kediye gore degisir. Ben ilk veterinere gittimde 600 tl verdim

Amedsoner

600 700 diyerek gözünü korkutmayin insanların. Eğer maksatiniz maksimumu soylemekse bu daha yukarı çıkabilir sonuçta lüksün bir sınırı yok. 250 liraya kum kabı da var 30 liraya da.
Ama genel olarak ilk alınması gerekenler
30-50 TL kapalı tuvalet
20 TL 10 lt kum ( kokulu daha iyi)
10 TL mama ve su kabı
20-30 taşıma kabı
50 Tl en az mama (yaşına göre)
Bunlar demir başlar sonrasi daha spesifik. Maltı yok bilmem vitamini sticki ödül maması yaş maması aşısı vs vs . Bunlara zamanla alışırsın. Aşılarını düzenli olarak belediye kurumlarında ya da üniversite veterinerlik fakültelrinde yap en ucuzu onlar. Piyasanın yarısı kadar.

Elifoo

Benim soyledigim fiyat ihtiyaclari icin degildi. Sahiplendigi kedinin sagligi ne olacak bilemez ondan bahsetmek istedim. Ben saglik masraflarini soyledim. Yoksa asla goz korkutmak degil amacim, sadece olabilecek en kotu senaryoya da (insallah olmaz tabi oyle bir sey) hazir olsun ki sonrasinda sok yasamasin :)

emrezrtrk

Mama olarak kaliteli bir mama istiyorsanız bütçeniz i gözden çıkarmanız gerekiyor. Tuvalet kapı kum mama kabı vitaminler 100 tl ye yakın tutar eğer veterinere gidecekseniz taşıma çantası almanız gerekir o fa 20-30 arasında değişiyor. Ve rutin aşıları var onlarda veterinere göre değişiyor.

HandeHera

emre beyin dediği gibi biraz maliyeti oluyo ama ilk geldiğinde ,aşısı yoksa 5/6 tane aşısı oluyor maması kaliteli isterseniz 100 tl buluyor bir kaç eşyası var kısacası başta biraz maliyetli oluyor ama temel eşyaları var mama kabı tırmalama tahtası taşıma çantası mama gibi tabi aşılar da çok önemli başta bunları halletmeniz lazım sonrası daha kolay bi dönem

enesm029

Yani bi ilk başta 200 lira cıvarı cıkarmı

alayas

Aşı fiyatı veterinere göre değişir ortalama 60-70 tl civarında.(her bir aşı) Alınacaklar listesi ise her ayrıntıya kadar düşünüldüğünde (ben hep max. Fiyatı hesaplarım) 650-700 civarında (max)