Yeni Doğan Yavru Kustu

Arkadaşlar merhaba 3 günlük yeni doğan yavru arka arkaya 2 kez küstü ve afedersiniz osurdu normal mi hazımsıklık gazdan dolayı mı yoksa başka bişey mı klima çarpmış olabilir mi tavana vuruyor onlara vurmuyor ama yinede endişelendim diğer yavrularda osuruyor ama kusma olmadı

5 CEVAP

KedicikUzum

Hiç normal gelmedi bana :( o yavruda bir sıkıntı var veterinere bahsedjn biraz daha burnu patisi soğuması iyi bir şey değil.

somnium

kusma rengi neydi? mamayla aynı renkte, mamayla beraber mi? yavrular, genelde ölçülerini bilmiyorlar. saldırıyorlar mamaya. belki de sindirememiştir. üşütme gibi bir durumda aynı zamanda burun/göz akıntısı, ateş olması gerek. bunlar var mı? bir de belirli tuvalet saatleri var mı? siz yine de bu yavruyu diğerlerinden biraz uzak tutun. ve veteriner hekiminize danışın. viral hastalık da taşıyor olabilir.

Yavrular daha 3 günlükler anne sütü harici bişey içmiyorlar sarıydı kusmugu karnı çok şiş ve gurulduyor arada osuruyor veterineri aradım çok süt içmiştir dedi ama yavrunun patisi burnu soğumaya başladi hemen havluya sardım ısıttım pek hareket etmiyor ne yapacagımı şaşırdım

....

gizmssahinn

Bence önemli ve acil bir durum. Veterinere götürün mutlaka