Yavru Kedi Ek Gıda

Busrab

Arkadaslar 2 yavru kedim var anneleriyle beraber bakiyorum 5 haftalik oldular anneleri hala emziriyor fakat yavrular annelerinin mamalarini yemeye çalışıyor sanirim artık anne sütü dışında ek besinlere baslamamiz lazim onerileriniz nelerdir?

7 CEVAP

pongul

kaliteli yaş mama mesela sapphere, gimcat ya da schesir yaş mamaları

Kedimekim

Yaş mamayla baslayabilirsiniz 2 ya da 2 bucuk aylik olduklarinda kuru mamaya gecebilirsiniz

artcats

Sakın yaş mama kullanmayın sonradan kuru mamaya geçiste zorluk oluyo ince taneli mamalar var onları kullanın zaten yaş mama çok sağlıklı deil

Duman3410

Yaş mama vermemeniz daha doğru biraz daha zaman en güzel gelişim tavuk göğüsü alıp 20 dakika kaynatın biraz soğutup verin hemde anneyede uygulayın tavuk suyu en sağlıklı büyümesine yardımcı olur

Selerorin

Bizimkiler de annelerinin mamalarından yiyorlar, iki aylık oldular daha yeni. Ben Felix’in yaş mamasından veriyorum ek gıda olarak

Busrab

Tesekkurlerr

sebii

Ben yavruları kuru mamayı ıslatıp başlatmıştım mamaya. Kuru mamaya geçişleri daha kolay oldu sonrasında