Kedim 9 Saat Ağustosa Otobüs Yolculuğu Kaldırabilirmi

1453Fatih

1 ay içinde taşınacağız. Yol 9 saat. Arabayla yaptığımız yolculuklarda çok miyavlıyordu otobüste yanıma alsam yolcular rahatsız olabilir hem de tuvalet mama ihtiyacını nasıl gideririm bilmiyorum 9 saat uzun bi süre. Pet taxi ye sordum 5.5k dedi o da çok fazla geldi kedimin güvenliği ve sağlı açısından çok daha iyi bi seçenek ama fiyat zorluyor. 9 saat otobüste nasıl geçiştirebilirim veya bu sıcakta nasıl idare ederim kızımı sakin bi kedi olsa otobüsle götüreyimde klasik tekir yerinde durmuyor kafesten çıkarmadan da 9 saat bayılmasın çocuk ne yapacağımı bilemedim

7 CEVAP

gizmssahinn

Biz kedimizle 8 saat araba yolculuğu yaptık ve 10 dakika bile arabada durmayan bir kedi normalde. Araştırdığımızda bize de birçok veteriner sedapet gibi birçok ilaç önerdi ama ben asla tavsiye etmiyorum beklenmedik bir durum yaşanırsa, kediniz olmaması gereken bir reaksiyon gösterirse yolda buna müdahale edecek kimse yok bunu iyi düşünmelisiniz çünkü bu tür ilaçlar şakası olmayan ilaçlar maalesef. Biz biofeline relax paste kullandık o da sakinleştirdi olarak geçiyor ama bir ilaç değil tamamen bitkisel bir malt. Bunu birkaç yerde daha anlattım belki saçma veya etkisiz bulacak olanlar olabilir ki veterinerimize de sorduk ben daha cümlemi bitirmeden kullandığım mala hakkında o tür şeyler tamamen hikaye etki etmiyor diyerek bize sedapet önerdi :) her neyse maltı sipariş ettik geldiği gün 4 cm olacak şekilde verdik kedimize. O gün etkisini gördük aslında ama emin olamamıştık çok uyudu ve derin uyudu ama diğer sedapet ilaç gibi tabiki kendinden geçmedi tamamen huzurlu bir uykuydu😌 Yolculuğa çıkacağımız zaman da yola çıkmadan 3 saat önce yine 4 cm kadar verdik daha fazlası zararlı. Kutusunun üstünü de ince ve dışarıyı göremeyeceği uzunlukta bir örtüyle kapattık bu onlara daha karanlık ve daha güvenli bir ortam yaratıyor bence atlanmamalı gereken bi adım. Hem dışarıda ne olduğunu göremeyince dışarı çıkmak için çok diretmiyorlar. İlaç da etkisini göstermeye başlayınca bizim kedimiz sessizce oturdu kutusunda çok fazla uyumadı ama yolculuğun sonuna doğru uyumuştu. Mama ve suyunu da yolculuğa çıkmadan 5-6 saat önce kesmelisiniz. Tuvaleti de hiç dert etmeyin biz yanımıza kum kabımızı aldık ama asla yapmadı tabi alışık olmadığı bir alan olduğu işin tutuyor her kedi daha önce uzun yolculukta altına yapan bir kedi hiç duymadım ki 9 saat de çok fazla değil endişelenmeyin bence. Tek sıkıntı otobüs olduğu için havalandırmasının yeterli olup olmayacağı sanırım bu noktada da geriye tek bir şey kalıyor soğuk bir su şişesini kedinizin yanında tutmanız. Şişe ona ufak bir serinlik sağlıyor böylelikle çok socaklamıyorlar ama klima kadar olmaz tabiki şoföre bu konuda dikkatli olmasın üçe klimaları açmasını söyleyebilirsiniz. Ayrıca kediniz mutlaka yanınızda bulunsun eğer bagaja koydurmak isterlerse insanlar rahatsız olup asla kabul etmeyin bu bir suç. İnsanlar çocuk ağlamasına alıştığı gibi kedi miyavlamasına da alışmalı

AhsenAise

Sadece 45 dakikalık bir yolculukta ( kendi aracimiz) agzindan salyalar akmaya başladı ,korktuk halinden yolculuğu kesip eve döndük, kendine gelemedi bir kaç gün
Aklıma gelen tek seçenek sedasyon tarzı bir ilaç alsa ,hem yipranmaz hem travma oluşmaz, hekiminize danışınız

Venusss0

Vetexpert markasının stres ve anksiyete için olan kapsulunu deneyin derim

Venusss0

İlaç falan değil bu arada kapsül sadece vitamin kapsülü gibi

simsim1713

Uçakla gitme imkanınız varsa onu düşünebilirsiniz bence otobüsle 9 saat çok uzun arabada koltuklarda dolaşması serbest ve istediğinde kafesine girebiliyor olmasına rağmen yolculukta fazlasıyla stres olmuştu zaten yol boyu mama su tuvalet ihtiyaçlarını gidermek istemiyorlar çok sıcakladığı için ara sıra şırıngayla şu vermiştim.
Ben sedapet vb. gibi uyuşturucu ilaçlara güvenmiyorum hem yolculuk esnasında kötü bir şey yaşarsam müdahale edecek biri yok hem de olumsuz şeyler yaşayan kedi sahipleri çok fazla. Güvenilir değil bence..

AsumanAtilgan

Gideceginiz yere kadar yack la seyehat imkani yoksa en azindan ucagi yine de gideceginiz yere en yakin havalimanina Kadar kullanip devamini tren, ozel arac, en son secenekte otobus kullanabilirsiniz. Ben bir kedimle Ankara-İstanbul ucakla ve basta bir kedimle Eskişehir-Ankara (uc kez) trenle trenle seyahat ettim, kediler acisindan sorun olmadi ama diger bir kedimle sehir icinde ozel aracla kulkandigimizda bile agzindan salyalar geliyor hem de cok fazla

AsumanAtilgan

Uçar secenegini tercih edin