Kedinin Kum Kabı Dışına İşemesi

ecemyuce

Arkadaşlar kedim arada koltuklara ve yataklara işeyip kakasını da lavaboya yapıyor. 3-4 ay kum kabını kullanıyor sonra tekrar koltuk takıntısı gelişiyor. Kokusunu giderecek şekilde de temizleyemiyorum herhalde bir şekilde yine o kokuyu alıyor. Kum kabını sık değiştirdim, kumunu değiştirdim, kum kabının yerini değiştirdim ama çözüm bulamıyorum. Bu kısırlaştırdıktan sonra olmaya başladı. Kısırlaştırma operasyonunu 6 aylıkken yaptırmıştık şu an 3 yaşında. Sizce operasyon kaynaklı bir sorun mu oldu? Ya da stres kaynaklıysa bunun önüne nasıl geçebilirim nasıl tekrar kum kabına alıştırabilirim?

4 CEVAP

somnium

bu ilgisizlikten kaynaklanıyor. yaşlı kedim, bunu okula gittiğim dönem yapıyordu. okul saatlerim yaklaşık 12 saati bulduğu için onunla gün içerisinde ilgilenemiyordum. eve geldiğimde kum kabının önüne işediğini görüyordum. sonrasında belirli saat oluşturmaya başladım. okuldan geldiğim ilk iki saat onunla ilgilendim. oyun oynadım, konuştum ve sevdim. diğer saatlerde de herhangi bir aktivite yaparken ara ara yanına gidip ilgilendim. sizin de çalışma saatleriniz yoğunsa ilgisizlikten olmuş olabilir. :)

ecemyuce

Yok mu bu problemden yaşayan birileri arkadaşlar :(

ecemyuce

Çok fazla ilgileniyoruz aslında bu yüzden olabilir mi :D bugün daha yatağı kazıyordu koştum kum kabına koydum oraya yaptı. Kum kabı temiz hatta sayısını ikiye çıkardım yine de yatağa her an yapabilme potansiyeli var

ecemyuce

Çok fazla ilgileniyoruz aslında bu yüzden olabilir mi :D bugün daha yatağı kazıyordu koştum kum kabına koydum oraya yaptı. Kum kabı temiz hatta sayısını ikiye çıkardım yine de yatağa her an yapabilme potansiyeli var