Kedi Pire Atığı

anlacar

Merhaba iyi günler 1 hafta önce yaklaşık neredeyse 2 aylık olucak bir kedi sahiplendim cinsi british shorthair eve geldiği gün çok dikkatimi çekmedi 3 4 gün sonra çok kaşındını farkettim normaldir dedim ama tedirgin oldum 1 gün sonra ztn koltukta pire yakaladım hmn tüylerini kontrol edip pire atıklarını gördüm pire oldunu anladım yani direk veterinerimize gittik ve iç dış parazit aşılarımızı olduk bide ensesine damla sıktı kendilinden ölüp düşüceni söyledi ben tabi herşeyden önce kediminin sağlığını düşündüm için yine nolur nolmaz hergün tarakla kontrol ediyorum 1 tane pire dışında daha yakalayamadım ama çok fazla pire atığı var yada başka bişeyde olabilir ama bilmiyorum siyah minik taneler bunları nasıl temizlerim temizlemem şartmı?

4 CEVAP

KedicikUzum

Onlar kendi kendine gidecek, benimkinin de vardı gittiler. Ve evet onlar pire pisliği. Yavaş yavaş dökülüyor pire ve atıkları

anlacar

çok teşekkür ederim ilk kedi sahiplenmem biraz bilgisizim böyle konularda ve kafaya takıyorum böle şeyleri benim için çok önemli sağlığı kediminde bide çok tatlı bişey kıyamam asla bişey olmasına

KedicikUzum

Ben de çok deneyimli değilim ama benimki de 2.5 aylık, dolayısıyla bunları yaşadım:)rica ederim herkesin bilmediği şeyler var ben de günde kaç soru atıyorum iyi ki petlebi var

05tuba

Kedinizi yıkayıp sonrasında bit pire tarağı ile tararsanız her gün büyük çoğunluğu ndan kurtulmuş olursunuz. Evide sirkeli suyla temizleyip her gün süpürün mutlaka. Geçmiş olsun