Kedimin Basinda Cikan Kizarikliklar

Nurcan890

Kedimde once çene altında sonra yuzunde ve kulaklarinda kizarikliklar olusmaya basladi Sivilce gibi duruyorlar ve ciktigi yerlerde tuyler dokulme basliyor. Ilk asamada veterine goturdum ama stres kaynaklidir onemli degil dedi. Giderek artiyor gecmiyor daha once boyle bir durumla karsilasan var mi

6 CEVAP

IIREMMM

Mantar olabilir belki bölgesel dökülme olmuş, nasıl bu kadar rahat davranmış hekim akıl alır gibi değil stres de mantar hastalığına sebebiyet verebiliyor hatta en başında gelen sebeplerden olduğunu söylemek yanlış olmaz, bence başka bir hekime götürün detaylı muayene etsin

Nurcan890

Bugun baska bir veterinere goturdum cihazla kontrol ettiler mantar oldugunu soylediler. Mantar aşisi yapildi ve tedavi icin ilac verdi. Ne yazik ki her veterinere guven olmuyor ilk anda mudahale edebilecekken su anda kafasina yayildi. Cevap veren arkadaslara cok tesekkurler

Havvabadem

Yüksek ihtimalle mantar bu. Benim kedim daha önce geçirdiği için görseli çok benzettim. Gecmiş olsun. Ve evet mantarın ana sebebi stres ve bağışıklık düşüklüğü.

Okan3439

Mantar bu bencede travazol uygulayın yayılmadan

Sezgek

Gıda alerjisi olmuş çocuk cristalin ile silebilirsiniz sorularda filtre kısmına alerji yazıp aratırsanız bu konu hakkında çok detaylı bilgilere ulaşırsınız geçmiş olsun

Linahan

Mantar için Efervesan tablet ile banyo yaptırabilirsiniz. Veterineriniz verecektir muhtemelen. Haricinde kekik suyu da iyi geliyor. Travazol krem kaşıntıyı alıyor. Geçmiş olsun