Dis Eti Neden Kanar???? :(

dilex

Arkadaslar mrb,az once kizimin dislerini kontrol ederken dislerin ust kisminin kanamis oldugunu fark ettim neden olmus olabilir ;(

6 CEVAP

zuhall

direk akan bir kan görmediyseniz diş eti iltihabı başlangıcı da olabilir genelde böyle kızararak başlar.

zuhall

genelde plak nedeniyle olur ama kediniz plak oluşumu için küçük. iltihaba yatkınlık yapan baZı sebepler olabilir bu nedenle veterinere götürmenizi tavsiye ederim. bir de henüz küçükken diş fırçalamaya alıştırmanız iyi olur.

gunosari

Zuhalle katılıyorum diş eti iltihabı olmuş olabilir.Bizim minikte de olmuştu.Çok vakit kaybetmeden veterinere gösterin ilerlerse yemek yiyemiyor ve çok ağrı yapıyor çünkü.Ağız içine çabuk yayılabiliyor.Bizim miniğe gingivit teşhisi konmuştu.3 Gün antibiyotik iğne oldu 7 gün de antibiyotik şurup kullandık biz fark edemedik o yüzden biraz yayıldı.Geçmiş olsun.

gunosari

Dilex bu sırada sert birşeyler vermemeye çalışın.Kuru mamayı ıslatıp verebilirsiniz.Diş etleri zarar görmesin.

dilex

Evwt kan gormedim simdi kontrl ettim tekrarda kizariklik seklinde.peki dis eti iltihabi neden oluo :(

dilex

Cok tesekkurler arkadaslar.pzt.ilk isim veterinere gitmk olucak