Kedim Sürekli Kabız

Dobbymamy

Merhaba , kedim 1,5 aydır sürekli kabız ve beş defa lavman yapıldı. İlk tüy tıkamış dediler sonra susuzluk dediler . Su tüketimi gayet iyi malt düzenli kullanıyor ama kabızı geçmiyor :( sürekli lavman canını yakıyor artık kanaması oluyor :( vetlife UltraHypo mama kullanıyoruz. Sizce neler yapamalıyım. Canı daha fazla yansın istemiyorum :(

8 CEVAP

Cennet29

Bol sulu yaş mamalar yedirebilirsiniz. Hatta yaş mamalara 1 ml zeytinyağı damlatabilirsiniz

Cennet29

Unıque gastrointestinal mama kullanmanızı öneririm. Arkadaşımın kedisi ne zmn bundan başka mama yese tıkanıyor. Vetlife denedi ondan memnun kalmadı tekrar unıque markaya geçti

Superisi814

Merhabalar ,
Çok geçmiş olsun.
Yoğurt ve ya laktozsuz kefir öneririm.
Yaş mamasını sulandirin ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin derim .

fcylan

Yoğurt ve zeytinyağı öneririm. Suyunu da sık tazeleyin. Ama bu kadar kronik ise mama değişikliği de iyi olabilir.

Arietta

Hindistan cevizi yağı da deneyebilirsiniz, yenilebilir olanlardan olması ve ilk defa verirken çay kaşığının ucuyla verip alerjisi falan var mı diye gözlemlemeniz lazım ama. Sonrasında yağı sevdiyse direk verebilir, yemiyorsa da patisine falan sürüp temizlerken yutmasını sağlayabilirsiniz. Yarım çay kaşığı kadar yeterli olur sanırım tabii kilosuna göre, benimki üç buçuk kilo civarındaydı veteriner 1,5 cc demişti yanlış hatırlamıyorsam, onu bir sorabilirsiniz hekime.
Bir de göbek masajı yapıyordum ben izin verdikçe, bir faydası oldu mu bilmiyorum ama sanki rahatlıyor gibiydi, direk göbeğine olmasa da alt yanlardan hafif hafif ovalanabilir bence. Çok geçmiş olsun

Arietta

Yine de devam ediyorsa bir kan tahlili istenebilir diye düşünüyorum ama, umarım bir an önce atlatır da rahatlar 🥺

Dobbymamy

Lavman sonrası sanırım hasar aldı :( kızak hareketi yaparken gördüm :(

Ketonmanya

Merhabalar.

Hekiminiz detaylı kan testleri yapıp ultrasonla da bağırsaklarına baktı mı acaba?