Yavru Kedi Beslenmesi Nasıl Olmalıdır

alayas

Yavru kedi günde kaç kez hangi aralıklarla beslenmelidir? Ve ölçüsü ne olmalıdır?

6 CEVAP

pongul

mama kabı sürekli dolu olmalıdır ve bittikçe doldurulmalıdır ki yeterli beslenebilsin. çünkü az az sık sık yiyorlar genelde. suyu da günde 2 kez yenilenmeli. total ölçü mamaya göre değişir ve pakette yazar.

aleyn

kedinin kilosuna göre 40-45 gr mamayı gün içinde kabı boşaldıkça koyarak verebilirsiniz zaten bu epeyce bi mama ediyor yavru kedi için. toplamda verdiğiniz miktar bu olur ama mama kabında sürekli mama olmuş olur yemek istediğinde boş dönmemesi için.

kedi sürekli oyun oynadığı için yediği mamayı kısa sürede yakar
o zaten sık sık az az yer ben mama kabı bittikçe koyuyorum o kendisi dozunda yiyor

mia1598

Kediler köpekler gibi öğün öğün yemektense gelip geçip biraz yemeyi daha çok severler ama baktınız kediniz fazla yiyor kontrol etmek istiyorsunuz kaç aylık olduğuna göre vereceğin miktar pakette yazar o kadar doldurursunuz

alayas

Peki bunun bir sınırı olması gerekmez mi ? Yani sürekli dolu olan mama kabına istediği an ulaşan kedi bir süreden sonra hantallaşmaz mı ?

alayas

Teşekkürler