Kedim Ağzı Açık Bir Şekilde Geziyor

Arietta

Merhaba, dünkü sorumda da bahsetmiştim, bir arkadaşımda kalmam gerekiyor ve kedimi emanet edecek kimse olmadığından onunla geldik. Evi inceliyor şimdilik, fakat şey farkettim arkadaşım oyuncakla oynatırken bi nefes nefese kaldı, hani köpekler gibi ağzını açıp nefes alıyorlar ya öyle. Çok yorulmuştur ve strestendir diye düşündüm. Fakat eve geleli iki saat oldu ve arada hapşırıp yürürken ağzını açıyor yine.
Endişelenmeli miyim? Hemen alışmasını beklemiyorum tabii bir iki hafta daha buradayız, genel olarak bunun dışında da durumu iyi, oyun da oynuyor, etrafta takılıyor öyle sadece bu ağız durumu dikkatimi çekti. Ya da tozdan da olabilir mi, dün de bir kedi varmış evde onun kokusundan olabilir mi?

3 CEVAP

IIREMMM

Yeni bir ortam olduğu için o ortamı incelerken de bu şekilde davranabiliyorlar,hapşırması da belki tozlu gelmiştir, bir kokudan rahatsız olmuş olabilir

somnium

o kedi kokusunu alıyorsa streslenmiştir. bu yüzden yapıyor olabilir. farklı bir evde, keşfetmeye çalışıyordur. eğer birkaç saat daha devam ederse veteriner hekiminize sorun bence.

Arietta

Birkaç saattir gözlemliyorum, azalarak bitti o durum içim daha rahat şimdi. Sanırım dediğiniz gibi stres ve farklı ortam kokusu, toz vs. kaynaklıydı. Teşekkürler cevaplarınız için 🍓