Neden Kimse İstemıyor?

İlan açtım bir sürü yerden sisi kız için. Geçici olarak bizde. Sahiplendirmek için. Artık barınak bakmaya başladık üzülerek. Yalvarıyorum nolur neden yuva olmuyo kimse. Kedi barınağı arıyorum artık

25 CEVAP

Tek tek cevap vermektense tek bir cevap vericem kusuruma bakmayın lütfen. Öncelikle zaten sisi kısır bi kedi bilgilerinde belirttim bunu. Gözden kaçmış olabilecegni zannediyorum. Ve ben vicdansız bir insan değilim evimde başka kedim de var ve sisiden sora 1ay için de 1bucuk kg verdi. Çünkü daha o çok ufak sisiden dayak yıyor sürekli. Şimdi sisi zaten geçici olarak yanımzdaydı. Sahiplendirecektim zaten. Sisiye yuva bulmaya calışmam çok doğal. Eger bulamazsam. Bende düşündüm sokağa mı bıraksam diye ama biz ufak bi ilçede ikamet ediyıruz ve köpekler dolu. Zaten sokaktada beslediğim bir sürü can var. Sisinin kendini hangi birinden koruyabilecegi konuaunda ciddi tereddüdlüyüm. Sokaktansa araştrma yapıp barınak bulmaya calışmam eğer vşcdansızlıksa fikirlerinize sadece saygı duyuyorum. Çok güzel kedi barınakları oldgnu gordum arastrdım. En son cagrem bu neyapabilirim başka. Lütfen insanları tanıyıp bilmeden hemen bi etiket yapıştırmayın. Ben o ilanı açarken ki çağresizliğimi barınak kelimesini yazarkenki ellerimin nasıl titrediğini hiç birini bilmiyorasunuz. Olumlu olumsuz yorumlarınız için yinede saygı duyuyorum

NormaJean

Sevgili @Patiseveranne, önceki ilanınıza baktım aslında uzun tüylü ve pofuduk da bir kediymiş, yetişkin tekir kedilere göre bir tık daha şansı oluyor bu tarz kedilerin sahiplendirirken. Belki çoktan buralarda şansınızı denemişsinizdir ama ben yine de yazmak istiyorum son çare olarak: haysev, masum_gözler, ateş böceği sahiplendirme gibi instagram hesaplarına mail ve dm ile bu çocuğun ilanlarını attınız mı? Bu hesapların çok takipçisi olduğundan mutlaka dönen oluyor. Haysev 1 hafta sonra açıyor hemen ilanınızı ve çok güçlü bir hesap. Diğerleri ise dm'den atınca hemen akşamına açıyorlar.

Ha çoktan buralarda ilan açtınız ve dönüş olmadıysa barınak yerine, mahallenize salmak ya da mahalleye yakın, kedilerin takıldığı park gibi bir bölgeye salmak bu kedi için daha iyi olacaktır. Gönül ister barınaklar tertemiz olsun, bu hayvanlara çiçek gibi baksınlar ama barınak maalesef ölümü olur. Vicdanlı bir mahallede çok daha şansı olur çocuğun. Arada mama verirsiniz falan.

Şansı bol olsun, sıkmayın canınızı, elbet bir çözüm çıkar, sevgiler

Masum gözlere falan ilan açtrmıştım ama haysev desiğiniz sayfayada hemen yazayım çok teşekkür ediyorum🖤

NormaJean

"Bende düşündüm sokağa mı bıraksam diye ama biz ufak bi ilçede ikamet ediyıruz ve köpekler dolu. Zaten sokaktada beslediğim bir sürü can var. Sisinin kendini hangi birinden koruyabilecegi konuaunda ciddi tereddüdlüyüm. Sokaktansa araştrma yapıp barınak bulmaya calışmam eğer vşcdansızlıksa fikirlerinize sadece saygı duyuyorum. Çok güzel kedi barınakları oldgnu gordum arastrdım."

bu yorumunuzu şimdi okudum. Küçük ilçelerde sokaklarda maalesef köpekler ve köpeklerin saldırısına uğrayan çok hayvan oluyor. Bu anlamda haklısınız tabii, köpek dolu bir mahalleye salınırsa bu çocuk sudan çıkmış balığa döner. Çaresizliğinizi anlayabiliyorum, diğer kedinin de psikolojisi bozuluyor bir yandan.

Sakarya'da hangi barınaklara bakabildiniz peki? Belki bilenler, "aa evet orası görece iyidir" diyenler çıkacaktır. Bir de acaba Sakarya'da bahçeli, müstakil evlerin olduğu, nezih bir bölgeye de bırakılabilir mi diye düşündüm şimdi. Ben Kağıthane tarafında oturuyorum mesela, burada trafik çok fazla ama yakınımızdaki 4. levent sporcular parkı kedi cenneti bir yer mesela, bırakmak zorunda kalsam gider oraya bırakırdım bir kediyi. Sizde de acaba bu tarz bir bahçe, spor parkı vs gibi bir yer var mıdır?

mehtapkaplan

Gözlerim affet okuduklarım için. Ahudr sen kendi kendine saldırgan tavırlar sergiliyorsun ve senin öfke yansıtmanı okumak için gelmiyoruz buraya. Boş yapıp lüzumsuz konulara girmesen mi? Ketonmanya sana rağmen uslubunu bozmamış.

Maalesef sakaryada olanlar güvenilir gelmedi hiç ki değillerde. Ama şsranbulda yedikule kedi barınağı var orası baya guzel ilgiler orayı bi düşündüm getirip teslim ederim diye.

Ahudr

Ketomanya evcil ve evci kelimesinin arasindaki farkı anlatmayayim sana istersen bunu idrak edebilecek yasta oldugunu dusunuyorum her firsatta da şu korkunç kelimesini kullanmaktan seni men ederim !!Öncelikle haddini bileceksin senin gibi sosyal medyaların ucuz kahramanlardan ögrenmedik biz hayvanseverligini eminim hayatında tek yaptigin sey sokak hayvanlari icin enjoy mama alip dokmek onun disinda da hic bir faydan oldugunu dusunmuyorum bari zararin olmasin gel bir gun Istanbuldaysan senin ve senin gibilerin kisirlastirip kisirlastirip sokaga terk ettiginiz sorunlu hayvanalari tedavi ettirdigim veteriner klinigine gotureyim orada gostereyim sana eserlerinizi.Oturudugun yerden hergun suslu kelimelerle blogger yazarligi keyfi yapmakla olmuyor bu isler

Ahudr

Tanimadiginiz insanlar hakkinda kesin ve kolay yorum yapma serefi sizlere ait Zit fikir savunanlara gostermis oldugunuz saldirganlikta cabası.Bu sizin savundugunuz fikir tıpkı cig beslemeyi savunan fakat bunu halkın yanlis yapacagini bildigi icin dile getiremeyen veterinerlerin susmasi gibi bir durum.Keske bu isin de ehilleri bu konuda onlar kadar özenli davransalarmış.Kısırlastirarak hayat kurtarmaya devam edin siz iyi çalismalar size

NormaJean

Maalesef sakaryada olanlar güvenilir gelmedi hiç ki değillerde. Ama şsranbulda yedikule kedi barınağı var orası baya guzel ilgiler orayı bi düşündüm getirip teslim ederim diye.

@Patiseveranne istanbul'a getirme şansınız varsa haysev'e yollayacaginiz ilanda "istanbul ici sahiplenmek isteyenlere de getirebilirim" yazabilirsiniz. Ilanin başına Istanbul/Sakarya (nakil kısmını karsilarsaniz başka şehre de yollayabilirim) yazın ki şansı daha da artsın. Zaten içinize sinen yuvayla bir şekilde yol sorununu halledersiniz.

Nacizane yazmak istedim bunu da, insallah pofuduk kraliçesi Sisi çok guzel bir yuva bulur.🙏🏻

Ya çok ama çook teşekkür ederim ne kadar ince düşüncelisiniz çok sağolun. Adanadan 1kişi ile iletişime geçtik çok istıyor siaiyi yeni evli bir çift. Onumuzdeki hafta bi ev taşıma işleri varmış. Sisinin psikolojisi dahada fazla bozulmasın diye. Taşınalım ondan sora gelsin sisi dedi. Açıkcası çok hoşuma gitti onunda bu güzel düşüncesi.okadar ağladım okadar ağladım ki mutluluktan sisiyi sevdim sarıldım. Desim kızım evin oluyor sıcak yuvan barınaklara gitmıyceksin dedim. Rabbim kalbimi biliyor çok dua ettim. Bana yardım et diye sonauz şükürler olsun Allah 'a sisi yuvasına varıp ulaşana kadat ben yıne sevinme işini abartmıyım dıyorum. Korkuyorum kursagımızda kalmasından. Eğee bize bu konuda cidden yardım ederseniz çok mutlu ederainiz bizi. Numaram var bilgilerimde çıkıyo sanıyorum isterseniz kayıt edin lütfen. Ama hendekten adanaya olcak yani. Size uymazsada yınede çok teşekkğr esiyorum düşüncenizden 🖤