Neden Kimse İstemıyor?

İlan açtım bir sürü yerden sisi kız için. Geçici olarak bizde. Sahiplendirmek için. Artık barınak bakmaya başladık üzülerek. Yalvarıyorum nolur neden yuva olmuyo kimse. Kedi barınağı arıyorum artık

25 CEVAP

Ketonmanya

Günaydınlar.

Maalesef kediseverlerin yaşadığı en büyük ikilemle karşı karşıya kalmışsınız. İnsan bir kediyi evine alıp onunla 5 dakika bile geçirse sokaklarda yaşaması fikri korkunç geliyor. Ama hepimizin de maddi manevi evlerimizde bakabileceğimiz kedi sayısı kısıtlı. Ve kedi nüfusu artık o kadar arttı ki, sahiplendirme ilânları da eskisi kadar ilgi görmüyor. Çünkü evler de artık kediye doymuş vaziyette. Kısırlaştırma diye bu yüzden bas bas bağırıyoruz işte.

Sizi çok iyi anlıyorum, hiçbir çözümün yeterince içinize sinmediğini biliyorum. Cennet Hanım'ın da dediği gibi güvenli, yol kenarı olmayan, sakinlerine çok iyi bakan birilerinin olduğu bir besleme alanı bulup oraya bırakabilirsiniz. Umarım yavrucak için en hayırlısı olur.

Bol patili günler dilerim.

AhsenAise

Yavaş yavaş sokağa alistirin
Bir kaç kez sizinle çıksın , zaten kediler özgürlüğünü seven canlılar ,çabuk alışacak tır,birilerine sahiplendirip sonrasında iyi mi ? Aç mı ? İşkence mi yapıyorlar kaygısı yaşamaktan ise sokakta yaşaması evladır ,avcılık i güdüsü ile kendini koruyabilir ,aç kalmaz ,bu ülkede şuursuz, psikiyatrik tiplerden daha fazla merhametli insanlar var ,hepimiz gücümüz yettiğince sokak canlarını besliyoruz,aç kalmaz

Cennet29

Barınağa ölsün diye mi vereceksiniz. O kadar haberi izlemiyo musunuz barınakların hali ortada. Yuva bulamıyosanız güvenli bir yere salıp düzenli besleme yapabilirsniz

IIREMMM

@Ahudr lütfen yazdıklarınıza dikkat edin ,zira daha önce toplu kısırlaştırma ile ilgili olan soruda yazdıklarınız sebebiyle sizi bu platformda şikayet edeceğimi belirtmiştim ve öyle de yaptım,kimse sizin saçma sapan fikirlerinizi duymak zorunda değil

Benim sokağım da hiç köpek yok mesela elimden geldiği kadar kapımın önüne su ve mama koyuyorum bu tarz yerlere bırakıp besleme yapabilirsiniz inanın siz besleme yaptıkça etrafınıza da örnek oluyorsunuz barınaklar rezil durumda hastalık işkence gırla

IIREMMM

ek olarak ben de instagramda aynuraydınvekedileri,ardanınpatileri,nilayınpatileri sayfalarına yazabilirsiniz diye ekleme yapayım ama dernek mail hesabına yazılmasını çok çok mantıklı buldum bence şansı hayli fazla olur bu şekilde bu yorumu yapan @NormaJean'a kendi adıma da teşekkür etmek isterim hatta ve hatta daha önce bu bilgiyi öğrenseymişim keşke diye de düşündüm şehir dışına çıktığımızda orada denk geldiğimiz bir kediyi sahiplendirmek isteyip denk getirememiştik belki sokakta baktığımız canlara daha kolay yuva buluruz biz de

Bahçemiz olsa ahhh keşke dairede otuyoruz. Bahçeli evi olup bir kaç kedi de besleyen çok kişiye yazdım yalvardım ufak bi kedi kulube evimde var onuda vericem dedim. Kimse tenezül edip olumlu yada olumsuz tek bir cevap dahi yazmadı. Ben gerçekten çağresiz kaldım artık. Hepinize çok teşekkğr ederim düşünce ve gısterdiğiniz yollar için. Bu sekilde de belki bi yardımı dokunacak kişiler çıkar karsımıza inşallah

Ketonmanya

Ahu Hanım,

Tanımadığınız insanlar hakkında ne kadar da kolay ve kesin yorumlar yapıyorsunuz öyle. Ben bulunduğum mahallenin yerel hayvan koruma görevlisiyim ve yazdıklarımdan fazlasını zaten aksiyona geçiriyorum ama bunu kimseye ispatlamak zorunda olduğumu da düşünmüyorum. Burada hepimizin yapabildiği maksimum eylem yazmak, burada sorularımızı ve cevaplarımızı YAZARAK varız ve benim yazım tarzım burada mevzu değil. Yazdıklarımdan ya da yazım tarzımdan rahatsız ya da şikayetçi olunduğu takdirde elbette kendimi düzeltirim ancak şu aşamada böyle bir şikayet de yok, böyle bir niyetim de. Birkaç sözde hayvanseverin sergilediği, bakamadığı kedileri sokağa atmak gibi KORKUNÇ bir eylemin sorumluluğunu, onların iyiliğini her şeyin üstünde tutan gerçek hayvanseverlere yıkamazsınız. Evet, kısırlaştırma hayat kurtarır ve her zaman her ortamda kısırlaştırmayı savunmaya devam edeceğim. Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin, zira hiçbirimiz burada koca koca insanlara insaniyet dersi vermek için bulunmuyoruz.

NormaJean

Aaa süper, haysev'e mail atmanız yeterli olacaktır.

Bu mail'e atabilirsiniz: [email protected]

"story ve post paylaşımı rica ediyorum" dersiniz ve çocuğun kısa bilgilerini nereden olduğunu, kısırlaştırılmış olduğunu falan yazarsınız hep. "Çok az vakti kaldı geçici yuvada maalesef sokağa ya da barınağa gidecek" dersiniz.

1 hafta içinde dönüş yapıyorlar, birkaç gün geçikilerse de merak etmeyin mutlaka görüp "ilanınız güncel mi?" diye sorup hemen açıyorlar. Çok takipçili bir hesap cidden işe yarıyor çoğu kez.

Bir de şunu da yazabilirsiniz "nakil desteği sağlarsanız Sakarya dışına da yollarız", bazen petnakil kullanarak başka şehre yollanabiliyor kediler, yakınlardan istenirse çok bir şey tutmaz karşı taraf karşılar belki. Ya da arabaları vardır alırlar falan. Mutlaka bunu da yazın.

Ahudr

Arkadaşın yaptigi bir onceki ilani okursaniz zaten kısır oldugunu anlarsınız evet bas bas bagiriyorsunuz ya kısırlastırın diye iste o kedi kısır olmasaydi onu once sahiplenip sonra kendine bagımlı edip daha sonrada terkeden ahlak yoksunu sahibi yuzunden suan ev ariyor olmazdi baglasaniz da evde durmaz sokaga kacardı zaten begenmediginiz her fırsatta elinden aldiginiz çoğalma ic gudusuyle.Belediyeler kisirlastirmayi bedava yaptı yapalı herkes bu derde dustu parali olsa ne yapacaksiniz bu kadar hevesli olacak misiniz acaba evindeki kedilere 1 kilosu 700 tl lik mama alıp sokaktakine tuz küpü 700 kilosu 1 lira olan mamayı reva gören hayvanseverler.

Ketonmanya

"Kediler biz onları kısırlaştırdığımız için evcil. Kısırlaştırmasaydık evlerimize bağlanmazlardı, çiftleşmek için sokağa kaçarlardı, biz de onları sahiplendirmek için bu kadar uğraşmazdık."

Umarım yanlış çıkarım yapmışımdır yazdıklarınızdan Ahu Hanım. Eğer doğruysa bu, acınası korkunçlukta bir düşünce tarzı çünkü...

Cennet29

Saklanabileceği yerler olan köpeksiz bir alan olablr. Yada besleme yapılan biryer olabilir. En iyi yeri bulmalısınız ki vicdanınızda rahat olsun.

AsumanAtilgan

Ben cok sahiplendirdim, ozellikle sahibinden.com. Guzel guzel resimlerinden ekleyiniz sitelere ve ilanlarda one (liste baslarina) cikmasi icin doping alabilirsiniz siteden 8.5 TL karsiligi ve ilan tarihi bittiginde kaldirip yeniden verebilirsiniz boylelikle her Yeni ilanda liste baslarinda olur. Ayrica Ben behcede de besliyorum 20 kadar, barinaga vermeyin, disarida guvenli bir yerde karton kutusunda bile beslenebilir

AsumanAtilgan

Ben cok sahiplendirdim, ozellikle sahibinden.com. Guzel guzel resimlerinden ekleyiniz sitelere ve ilanlarda one (liste baslarina) cikmasi icin doping alabilirsiniz siteden 8.5 TL karsiligi ve ilan tarihi bittiginde kaldirip yeniden verebilirsiniz boylelikle her Yeni ilanda liste baslarinda olur. Ayrica Ben behcede de besliyorum 20 kadar, barinaga vermeyin, disarida guvenli bir yerde karton kutusunda bile beslenebilir

AsumanAtilgan

Eger disari birakacaksaniz bence erkek de olsa disi de olsa kisirlastirip birakin (belediyeler ucretsiz kisirlastirma ve gerekli asilarini yapiyorlar Geri verirken kediyi getirene ama sakin Belediyeye de Burakmayin cunku onlarda disari birakiyor sahiplenme olmayinca, en azindan kendiniz ilgilenirsiniz disarida). Neden kisirlastirin diyorum zira erkek sokak kedileri de kendi arakarinda kavga ediyorlar ve bir yeri cevre ediniyor kazanan 😁 yani sizin birakacaginiz erkek ise daha buyuk erkek kediler tarafindan hirpalanabilir disilerin kizginlik donemlerinde. Eger disiyse tabiiki zaten kisirlastirip birakin. 6-8 aydan sonra kisirlastiriliyor