Kedi Wc Alışkanlığı?!

Kedimiz yaklaşık 2-3 gündür tuvaletini yapmıyordu.
Bugün parkeye idrarını yaptı,daha sonra aşağıya bahçeye dışkısını yaptı kumun içini koyunca kumu yiyor ve kaçıyor dışkısını kuma koydum fakat çok fazla az koydum.Yine de kumu koklayıp tuvaletini oraya yapması gerektiğini anlar mı ? idrarını parkeye yaptıktan sonra ıslak mendil ile sildim parkeye yapar mı sizce? kuma yapma alışkanlığını nasıl kazandıra bilirim? :)

8 CEVAP

Amedsoner

Kum beğenmemeyi de ilk defa duydum. Bunun örneği var m i?

aleyn

@Amedsoner kumdan rahatsız oluyorsa, patilerini acıtıyorsa mesela kuma yapmak istemez evet. ev kedilerinin patileri sokak kedilerine göre daha da hassas oluyor bir de sürekli yumuşak ortamda oldukları için.

bsecnl

kumu beğenmediği için kuma yapmıyor. başka marka kum alıp denemenizde fayda var

Heiter

Kumu yeterince derin koymazsanız, tuvalet dışında bir yerlere yapabilir. Bu çok normal. Size tavsiyem kumu daha geniş bir kapta ve daha derin koymanız.

Tuvalet alışkanlığını KAZANDI SONUN DAA!! yapıyor kumaa? herkese teşekkür ederimm

Hangi kum önerirsiniz?

Tamamdır teşekkür ederimm:)

Bu tekir kedi ama artık yapıyor kuma alıştı 3 sefer yaptı teşekkür ederim :)