İki Kedimin Birinde Mantar

aybikeyyy

Biri 7 aylık tekir disi(muşi) diğeri 2.5 aylık erkek(çilli) iki kedim var. Çilli maalesef mantar oldu. Daha önce muşi de olmuştu. Ecosinle yıkama ve mantar aşısı yaptırmıştık iyileşmişti. Şimdi de zaten bulaşmadan yakaladık. Maalesef çillinin mantarı bana da bulaştı. Şimdi çocukları ne kadar süre ayrı tutmam gerekir. Önerilerinizi bekliyorum.

2 CEVAP

PofudukLeo

Öncelikle çok geçmiş olsun. Tamamen iyileşene kadar ayrı tutulması gerektiğini düşünüyorum. Çok çabuk bulaştığını biliyoruz. Ayrıca ortak kullanılan eşyaları da sürekli dezenfekte etmeli hatta mümkünse ayırmalısınız yoksa sürekli bulaş yolu ile hastalık daha uzun zaman sürecektir.

Linahan

Kekik suyu ve travazol krem de öneririm. Bölgeyi batikon ile temizleyip üstüne kremle yatıştırmıştık biz. Geçmiş olsun acil şifalar