Kısırlaştırma Sonrası Dikişlerin Düşmemesi

senaau

Merhaba. Bundan 17-18 gün kadar önce mahallemden birkaç kediyi belediyede kısırlaştırdım. 1 hafta önce şehir dışına çıktım yani ameliyatlarının yaklaşık 11. Gününde ve daha dikişleri duruyordu. 1 hafta içinde düşmesini beklediğim için tuhaf geldi ama ben dönene kadar düşer diye düşündüm. Bugün geri döndüm ve baktığımda kedilerin dikişleri hala duruyor. Aslında bir kısmını açmışlar ilk günkü gibi değil ama bu kadar sürede tamamen iyileşmesi gerekirdi diye biliyorum. Sizce 18. Günde hala dikişlerin düşmemesi normal mi başına böyle bir durum gelen varmı sorun yaratır mı yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim..

8 CEVAP

senaau

Yok belediyede kısırlaştılar yani sonradan alincak bir dikiş değil

mrayT

Biz de belediyede kısırlaştırdık 1 ay oldu.Dikişleri daha yeni düştü.Düşer merak etmeyin :)

IIREMMM

Genelde kendiliğinden düşen dikişlerin düşmesi 30-35 günü buluyor,bizim kedimizin o şekilde düşmüştü

gizmssahinn

Bazı atılan dikişler veteriner tarafından alınıyor diye biliyorum isterseniz bir veterinere sorun

Linahan

Ben de belediyede kısırlaştırdım her gün batikonla pansuman yaptım ve 8. Gün kesip cımbızla çektim. Daha önceki kedimde de tecrübeli olduğum için bunu kendim yaptım. Siz hekime danışarak hareket edin yine de. Kesinlikle dikişin durumu çok önemli bizimki temiz ve neredeyse kapanmıştı. Sizin görselde biraz şiş ve çapaklı duruyor sanki. Umarım sağlıkla iyileşir geçmiş olsun..

simsim1713

Sonradan alınması gereken bir dikişe benziyor ama kediler zaten kendi kendilerine de çıkartıyorlar benim kedim veterinere gitmeden kendi çıkartmıştı veterinerimiz sorun olmayacağını söylemişti

sezind

İpin rengi morlaşmaya başlamış zaten kendi kendine düşer merak etmeyin. Benim kısırlaştırdıklarımın da böyle ip rengi morlaştı ve düştü zamanla.

senaau

Güncelleme: 2 kedinin dikişi 4-5 gün önce düştü ama bir tanesinin hala duruyor olduğu gibi. :(