Kedi Tuvaletinin Yeri Değişecek

Coconutbey

Merhaba kedimin tuvalet banyoda duruyor ve banyo kapım hep açık ama şimdi tadilat olcağı için mecburen tuvaleti ordan çıkarıcam birkaç günlük. Kapının önüne koyup kapıyı kapatmayı düşünüyorum kedim bulur dimi bi sorun olmaz insallah

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Bu değişikliği kumu tamamen değiştirip tuvaletin tamamını temiz kumla doldurduğunuz büyük temizliğe denk getirmediğiniz sürece kumun yerini göstermenize bile gerek olmaz. :) Bunu yapacaksanız da eski kumunun temiz yerlerinden birkaç avuç yeni kumunun üzerine eklemenizi öneririm ki kendi kokusunu alsın. Sonrasında o kumu evin en ücra köşesine saklasanız bile gider ve bulur, bunu nasıl yaptığına inanamazsınız. :)

Bol patili günler dilerim.

somnium

kediler, içgüdüleri ile hareket ettikleri için rahat bir şekilde bulur ve anlar. siz sadece bir kere onu kumuna götürün, yeterli olur.

Prensesmincir

alın kucağınıza kumunu gösterin kendisi anlar zaten.

Coconutbey

Aslında şüphem yok eminim bulur çok akıllı ama bazı kişilerden duyuyorum ya dışarı yaptı etti diye ondan sorayım dedim teşekkürler cevaplar için :)))

tengrist

Kediler dışarıya tuvalet yapıyorsa ya psikolojik ya fiziksel bir rahatsızlığı vardır kolay kolay olacak bir durum değil, normal şartlarda zaten o kumu bulmadan yapmaz tuvaletini.
Kumu da bir defa göstermeniz yeterli hatta göstermeseniz bile @Ketomanya hanımın dediği gibi yaptığınızda kokusundan kendi zorlanmadan bulur zaten