Kedim Aşırı Tüy Döküyor

donence17

kedim için n&d somon portakallı mamayı kullanıyorum cinsi tekir ve kısır. Aşırı derecede tüy döküyor. Mama önerisine ihtiyacım var

9 CEVAP

Okan3439

Mevsimseldir muhtemelen nd bir dönem bende kullandım aynı sorunu yaşadım virbac tavsiye ederim extradan biofeline damla ve sürekli taramanız lazım

mehtapkaplan

Mamadan kaynaklı. Acilen mamayı değişmenizi öneririm bizde de ND tüy dökümü yaptı. Acana pasifica veya virbac alın. Farkı anında göreceksiniz..

sezind

Vetexpert markasının Vetoskin ürününü hekiminize danışarak kullanabilirsiniz.

fcylan

Bazı dönemsel aşırı dökülmeler oluyor o dönemde ise değişikliğe gerek yok. Bu dönem kediyi tanımlamakla alakalı. Ama mama kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız maddi durumunuz elverişli ise ACANA pacifica alabilirsiniz ama o kadar pahalı istemezseniz biotin ve çinko içeren vitamin takviyeleri ile destekleyebilirsiniz.

gokhansultan

Bizim kız da bebekliğini atlattığından beri son 1 yıldır aşırı tüy döküyor. Acana pasifica, N&D, Royal Canin hair skin mamalar verdim fayda etmedi. vetoskin kullandım düzenli yine çözüm olmadı. Sadece beyaz tüyleri döküyor gri tüyleri çok nadir döküyor sürekli desenleri değişiyor bir çizgi çizgi bir benek benek. Veteriner normalde desen değişimlerinin yaşlanınca olacağını ama bizim kızda her gördüğünde farklı bir desen olduğunu ve bu yüzden ne yaparsam yapayım aşırı tüy dökümünün önüne geçemeyeceğimi söyledi her şeyi denedikten sonra. Mama olarak tüy dökümüne iyi gelen hiç bir mama bulamadım maalesef. Zaten 1.5 yaşında 2.kere taş sorunu yaşayınca acana ve n&d ye de veda etmek zorunda kaldım hills ya da royal canin kullanıp tüylerine iyi gelmesini umacağım mecbur :( elimde kalan 10 kg n&d ve acana mama da sokaktaki canlarımıza afiyet olsun onlara şifa olsun :)

aytunccc123

Nd evet belki iyi ama bizim kedilerdede az da olsa tüy dökümü yapıyordu hele ki profilimdeki kedim uzun tüylü olduğundan onda daha çok belli ediyordu şimdi birkaç haftadır orijen six fish e geçtik ve tüy dökümü inanır mısınız nerdeyse sıfıra indi özellikle kısa tüylü kedilerimde gerçekten yok denecek kadar az
Orijen six fish veya acana pacifica tavsiye ederim

Minminik

merhaba, benim vet özellikle tüy dökümü için somonlu mama önerdi, düzenli tarıyormusunuz kedinizi, furminatorler çok işe yarıyor, bu aralar hayvanlar zaten tüy döküyor havalardan, eğer bölgesel azalmalar varsa vete götürün değerlere baksın.
birde evet bunlar hayvan tüy döküyorlar sıfır tüy dökme beklememelisiniz

donence17

Sıfır tüy dökümü tabi ki beklemiyorum ama çok düzenli tarayamıyorum sevmediği için. Bölgesel bir sorun yok. Önerilerinizi deneyeceğim teşekkür ederim

Linahan

Biz de 1 paket ND ringa bitirdik ve tüy dökümü garip bir şekilde tavan yaptı. Daha önceki mamamız bozita hair skindi. Şu an yine ona devam ediyoruz. Kesinlikle sıfır tüy dökümü diyebileceğim bir mama. Öneririm