Belediyeye Verdiğim Kedi Hakkında

Durukj

Merhabalar 2 hafta önce bahçedeki hasta yavruyu belediye almıştı tedavi içim 2 hafta içersinde iyileşip kimse sahiplenmezse bulunduğu bölgeye geri getireceklerini söylediler bugün 2 hafta oldu daha beni aramadılar ne yapmam gerekiyor annem belediyeye gidip kendimiz bakıp soralım diyor ama onlar siz gelip alamazsınız dediği için bu pek mümkün olmaz arayıp sormam gerekir mi normalde sık sık arayıp durumunu soracaktı annem ama ikimizde yoğunduk ilk başlarda annem arıyordu ama pek ayrıntılı cevap vermedikleri için aramayı bırakmış getirirler zaten her gün aramaya gerek yok zaten söyledikleri tek şey evet tedavi süreci devam ediyor kediyi aldık falan şu an ne yapmam gerek aramalarını mı beklemeliyim yoksa arayıp kediyi sormalı mıyım

14 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Tabii ki siz peşine düşmelisiniz. İşlerini düzgün yapmadıkları aşikâr, siz peşine düşmezseniz onlar sizi düşünüp ona göre hareket etmeyecekler.

Bol patili günler dilerim.

Emirrckr

Anneniz haklı,
Bence bizzat gidip kendiniz kontrol edin durumu.
Belediyeler maalesef bazen geçiştirebiliyorlar,üzerine düşmeniz lazım.

Cennet29

Size o zamanda üstüne düşüp sürekli sorun demiştik onlara güven olmaz vs. Ne kdr yoğun olursanız olun 2 dk arayamadınız mı anneniz yada siz. İhmal ettiniz 2 hafta uzun süre kim bilir ne oldu hayvana

Emirrckr

Hakikatten ya nasıl bir sorumsuzluk..
Burda hep diyoruz işte belediyeye can emanet edilmez diye örnekleri de ortada maalesef.
Bence sizi falan aramadılar hatta aynı adrese bile teslim etmediler,birkaç tedavi uygulayıp(iyimser ihtimalle)kaderine terkettiler..

sezind

Asla asla belediyeye kedi vermeyin. Kedi sokakta özgürce yaşayabildiği kadar yaşasın daha iyi. Ya da tedavi ücretini karşılayamayacağım ama illa tedavi olsun diyorsanız belediyenin ensesinde olup her allahın günü arayıp tembih etmeniz lazımdı. Kedinin kafası karışmıştır falan çok basit ve zalimce yalanlar.

_irem_akkus

Arayıp sorun lütfen. Bizde zamanında annemle bir sokak kedisini belediyeye verdik. Tedavisi bittikten sonra aynı yere geri bırakacaklardı. Annem her gün aradı, durumunu öğrendi. Fakat bizim verdiğimiz yavru maalesef ki öldü. Lütfen durumun peşini bırakmayın ve arayın. Bilgi vermek zorundalar.

Ketonmanya

Merhabalar.

Gidin ve o videoyu görmek isteyin lütfen. Kusura bakmayın okuduklarım çok sinirlendirdi beni. Belediyelere karşı olan sinirim zaten baki ama burada iki tarafa da sinirliyim, alınmaca yok. Eğer nur topu gibi bir ömürlük vicdan azabınız olsun istemiyorsanız gerekirse işinizden izin alın ve enselerinden ayrılmayın. Lütfen.

Durukj

Evet gerçekten çok suçlu hissediyorum kendimi keşke her gün aynı cevabı veriyorlar ben de çok yoğunum 2 haftanın sonunda ararım demeseydim de bir kaç gün daha arayıp sorsaydım.İlk cevap veren kişi bulunduğu bölgeye de bırakılabilir herhangi bir sokağa da bırakılmış olabilir dedi ama sonradan bağlandığım ve bana taburcu olduğunu söyleyen veteriner başka sokağa bırakamayız kanunlardan dolayı bir kaç güne ortaya çıkar o kedi zaten siz merak etmeyin dedi ama 1 hafta geçmiş o kedi basıl geri dönsün ya ben bir kaç gün kediyi aramaya çalışacağım sanırım . Veteriner isterseniz gelip videosunu da görebilirsiniz gibi bir şey dedi ne demek istediğini anlamadım ama sanırım kediyi taburcu etmeden önce videosunu çekmişler

Durukj

Cevabınız için teşekkürler yarın izin almaya çalışacağım videoyu göremeye gideceğim.

Simbaloski

Tatile gittimizde otel bahçesinde dis eti kanayan kedi buldum belediye vetini arayıp almalarını istedim, aradan 9 gün geçti aradım, aldıkları yere yaptıkları işleme, biraktiklari yere kadar bilgi verdiler, hatta aramadilarmi sizi diye sordular normalde ariyorlarmis beni atladılar sanırım ama herseyleri kayitliydi saati saatine hemde

Durukj

Cevaplarınız için teşekkürler ben anneme söylemiştim annem kaç gün yaptı ama sonrasında unutmuş bırakmış falan şu an aradım ilk açan kişi tedavi bitince bulunduğu bölgeye geri salınabikir de rastgele bir sokağa da salınabilir dedi sonra veterinerlere bağladı onlar da numarayı alıp geri döneceklerini söylediler şu an işe gitmem gerekiyor iş dönüşü eğer geri dönmezlerse mutlaka gidip kendim bakacağım

Durukj

Şimdi ben eğer gittiğimde kediyi sokağa saldık derlerse umarım demezler ilk telefonu açan kişi farklı bir sokağa da salmış olabilirler dedi ama hayvan haklarına göre aldıkları hayvanı bulunduğu bölgeye götürmek zorundalar eğer böyle bir şey olursa benim yapabileceğim herhangi bir şey var mı umarım olmaz ama eğer böyle bir şey olursa hazırlıklı olmak istiyorum

Durukj

Şimdi aradılar kediyi tedavi eden veteriner 8 ağustosa taburcu olduğunu söyledi hatta ekibi de aradı gelip aynı adrese bırakmışlar aramışlar bizi bize teslim etmişler diyor ama bizi hiç aramadılar bille şu an kedi ilaçlı olduğu için kafası karışmış sokakta kaybolmuş olabilir dedi veteriner 1 hafta geçmiş üzerinden ya bize 2 hafta dediler hatta ben 6 ağustosta aradım hala devam ediyor dediler ya 1 hafta içinde o kedinin başına neler gelmiştir bir de ilaçlıymış kedi

Durukj

Cevabınız için teşekkürler bilmiyorum ben olabilir ama telefon aramalarına da baktım 8 ağustosta beni hiç kimse aramamış sadece bir kaç tanıdığım aramış belki aramayı unutmuşlar ama yarın gidip mutlaka o videoyu izleyeceğim keşke bu hafta arasaydım ama gerçekten çok yoğundum tek sebebim iş de değil tanıdığım biri kalp krizi geçirdi diye daha da kafam karıştı ne yapacağımı bilemez hale geldim umarım iyifir o yavru