1 Aylık Yavru Kedi İçin Mama Önerisi

Nnihal

Merhabalar kedim 1-1.5 aylık şuan sadece süt kullanıyorum. Mamaya başlayabilir mi ve başlayabilirsr hangi markalar iyidir? Biraz daha beklemem gerekiyor mu ve yumurta tarzı gıdalar vermem sorun olur mu acaba? Biraz fazla soru oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim. :)

6 CEVAP

Nnihal

Teşekkür ederim.Peki yumurta felan versem sorun olur mu?

En güzel mamalar benim bildiğim
N&D
ORİJEN
Acana
Bunlar benim bildiğim en kaliteli mamalar :)

alt alta yazdım yan yana çıktı N&D ORİJEN ACANA :)

aysegunerr

1 aylık kedinin kuru mamaya başlaması doğru olmaz. Kediler için süt tozu vermelisiniz. Yaklaşık 2aylık olunca yavaş yavaş kuru mamaya başlayabilirsiniz.
Yumurtayı orta derecede haşlayıp verebilirsiniz ama sevmeyebilir.

Yumurta yarım verin diyorlar yada sadece sarısı,beyazını verin aysegunerr hanım efendinin dediği gibi kuru mamaya daha başlamayın bizimki de çok küçük yaş mama veriyoruz 2-3 hafta sonra başlayacağız dişleri çünkü sadece 2 adet olduğu için yiyememeye bilir :)

yasement

Mama icin erken ama isterseniz yas mamalardan verebilirsiniz. Kedi sutu ile 3-4 hafta daha devam edin.