Köpeğimize Kene Bastı

Yasemin74

Evin önünde baktığımız köpeğimize kene bastı ne yapmam gerekıyor veteriner damla verdi ensesine uygulayın diye yaptık ama geçermi acaba

3 CEVAP

MelisRose

Merhaba,
Keneler kanda parazite neden olabilir, bunu için iç parazit gibi aşılarıda yaptırmanız gerekebilir.
Dış parazitlerin bir süresi var tekrarlamanız gerekli. şu an için kenesi çoksa damlaya ek olarak vücuduna çok az lavanta yağı sürebilirsiniz keneler bu kokuyu sevmezler. arada lavanta yağını tekrarayabilirsiniz. seresto alıp takmanızı da öneririm yaklaşık 7 ay gibi bir ömürleri var ve pire-keneyi uzak tutuyorlar. eğer keneler vücudundan düşmezse veterinere götürünüz temizlenmesi için. çünkü biz keneleri çıkarırken hata yapabiliriz.
Umarım dostunuz bir an önce eksi haline döner.

zibityus

çok fazla varsa elle temizlemek lazım. sonra parazit ilacı vermek lazım. köpek rahat durmayabilir, özel tarakları var onlarla tarayabilirsiniz.

Cennet29

Etkili bir damlaysa ve doğru uygulandıysa işe yarar evet ama tararsanız daha iyi sonuc alırsınız.