Kedi Çiş Sorunu

ILoveF

Merhabalar, kısır dişi bir kedim var. Bir süredir evde farklı yerlere çişini yapıyordu. Bu durum git gide sıklaştı. Sonra araştırıp veterinere götürdük ve içeride bir yumurtalık kaldığını öğrendik. Tekrar ameliyat oldu ve içeride kalan parça alındı. Operasyonun üzerinden yaklaşık 10 gün geçti. Bugün aynı çiş yaptığı koltuğumuza tekrar çişini yaptı. Bu huyu alışkanlık haline gelmiş olabilir sanırım. Ama evde koltuklara halılara sürekli çişini yapması çok rahatsız edici oluyor. Bu durumla nasıl baş edebiliriz? Bu konuda deneyimi, bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi🙏🏻

4 CEVAP

duyguylmz

Aynı yere yapması orada koku kaldığına işaret olabilir. Yeterince temizlendiğine emin misiniz?

ILoveF

Yıkama şirketine yıkattım ekstra enzimatik koku giderici alıp sıktım garanti olsun diye. Bilmiyorum daha ne yapabilirim 🥹

Ketonmanya

Merhabalar.

Ben de enzimatik koku gidericilerden bahsetmeye gelmiştim ki siz zaten denemişsiniz. Hangi markanınkini denediniz bilmiyorum ama bizim deneyip çok memnun kaldığımız Carpex diye bir marka var. Tecrübemiz olumlu olduğu için bunu öneriyorum size. Çeşitleri var yalnız Carpex'in de, bizim denediğimiz evcil hayvan koku ve leke gidericisi, turuncu şişede olanı.

Biz yataktaki idrara çok geçmeden müdahale etmiştik. Sizinki yıkama şirketine de gittiğine göre idrar kokusu daha geniş bir alana yayılmış ve inatçı hâle gelmiş olabilir. Bu durumda kullanıcı yorumlarında yazan, birkaç gün arayla birkaç kez uygulanması ve koku tamamen gidene kadar tekrarlanması gerektiğiydi. Eğer bir kez kullandıysanız siz de elinizdeki enzimatik koku gidericiyi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Önerilen, bir kez daha uygulamadan önce öncekinin tamamen kurumasının beklenmesiydi.

Umarım kokudan da yeniden idrar yapma sorunundan da bir an önce kurtulursunuz, zira kedilerimizin hastalanmalarından sonra onlarla ilgili başımıza gelebilecek en kötü olay bu. :(

Bol patili günler dilerim.

ILoveF

Evet bizimki çok derinlere yayılmış inatçı bir kokuydu. Carpex markanın bizimkide ama beyaz şişe beyaz sabun kokulu enzimatik konsantre koku giderici yazıyor. Koku yok gibi aslında ama yine yaptı çişini yani huy olarak mı kaldı bilemiyorum. Huy olarak kaldıysa nasıl baş edebiliriz. Gerçekten çok bela bir olay çok çok zorlaştırıyor işimizi gerçekten. Eve halı seremiyorum hâlâ yine yapar diye