Sıcaktan Mama Yememesi

stellabennett

kedilerin sıcakta daha az mama yediğini biliyorum o zaman niye soruyorsun diyebilirsiniz ama benimkinin mama yemesi cidden aşırı azaldı günde sadece 1 kere falan yiyor o da 10 gram falandır en fazla sizinki de mi böyle yoksa benimki mi anormal bu arada gün içinde hava hep 36 ya da 35 derece falan oluyor sürekli yerlerde yatıyor koltukta bile yatmıyor

15 CEVAP

AhsenAise

Sokaktaki ve evdeki kedilerimi baz alarak degerlndirirsem
Çoğunluk az mama yerken bir kaç tanesi çok oburca yiyor ,her kedinin sıcaktan etkilenmesi farklı olabilir,adana 60° iken bile günde beş kase mama yiyen obur bir pasamiz vardı,yine aynı sıcakta sürekli uyuyan ve günde bir çay bardağı mamayı zorla bitiren bir kızımız ,
Serin alanda tutun,elinizi ıslatıp tüylerini okşayın
Dışkı da anormallik yoksa ,tüy sağlığı normal ise korkmayın
Arada et suyu ,tavuk suyu , tuzsuz ayran icirin zorla az da olsa kâfi

Mmtklndr

Bende Veterinere sordum kedim normalde de çok iştahsız şimdi neredeyse hiç yemiyor. Hareketlerinde tuvalet düzeninde bir değişiklik yoksa bu mevsimde normal korkulacak bir şey yok dedi. Korkmayın sizinki de normal

Venusss0

Ben her gün şırınga ile su veriyorum oda mama yemesini etkiliyor ne kadar su içerse o kadar çok mama yiyo

KayahanK

Benim kedimde aynı şekilde sıcaklardan hareket etmediği için acıkmıyor maması yarı yarıya düştü

Minminik

evet benimkide 1 günlük dozu 3 günde yediği oluyordu o en aşırı sıcaklarda, hareket etmiyor zaten tüm gün uyuyor su alımına dikkat edin gerekirse şırınga ile su verin.

Venusss0

Biz klimayı kapatmıyoruz gün içinde ona rağmen tüm gün patates çuvalı gibi yatıyor ve yarım çay bardağı mamayı bile zar zor yiyor hiç bir sağlık sorunu yoksa sıcaktandır büyük ihtimal

selinay41

Benimki de azaldı normalde gündür 3 çay bardağı kuru mama yerdi şimdi 1 çay bardağı anca yiyor suyu fazla içiyor konserve çok veriyorum sulu diye

yaren13

Herkesin yazdığı gibi eğer dışkılamasında vs sorun yoksa havalar normale dönünce düzelecektir. Ben yeterince yemediğini düşündüğümde sıvı ödül mamasıyla kuru mamasını karıştırıyorum birazcık ve kokusundan dolayı bayıla bayıla yiyor mamasını. Bunu her gün yapamayız tabii ki ama haftada bir iki gün bu şekilde besliyorum kedim çok hareketli olduğu için.

Catsusam

Veterinere götürüp biyokimya kan ile test yaptırın lütfen. Aynı şeyi yaşadım sıcaktan dedik. 1 hafta sonra asla mama yemedi ve su içmedi. Acil vete götürdük. Tek böbrek tamamen gitmiş. Sizinkinin başına gelmesin tabi ama tedbirden zarar gelmez.

Catsusam

Şırınga yerine damlalık kullanın. Ben de şırınga kullanmaktan korkarım. Eczaneden verebilirler size. Genellikle mamaların ilaçların içinden çıkıyor. Para ile satılmıyor pek çünkü. Plastik oldukları için ısırsalar bile kırılma durumu yok.

stellabennett

@Catsusam bir ay önce ikisini de yaptırdım aslında röntgen de çektirdim hiçbir şeyi çıkmadı. bu arada çok geçmiş olsun ❤️

Catsusam

Biliyorum o damlalıkları bende aynı marka ürünü kullanıyorum. Benim kullandığım damlalıklar biraz daha az, gerçekten de damla damla akıtıyor ağzına. Ama vets plus ın içinden çıkanlar da kontrollü şekilde olur bence. Çok fazla ve birden sıkılmazsa kaçmaz akciğerlere. Yine de eczaneden de sorun. Aradaki farkı kendiniz görün. İllaki bir eczane verir size, ellerinde oluyor. Ben de bu çözümü bebeklerle ilgili bir sitede görmüştüm. Çaresizlik içinde nasıl vereceğim bu sıvı çorbayı diye düşünürken.

Coconutbey

Benimki de normalde obur gibi yerken yemeyi baya azalttı sadece evin serin olduğu zamanlar yiyor yetersiz olduğunu düşünüyorsanız yaş mama verin yesin ödül maması vb verebilirsiniz günlük tuvaletine falan çıkıyorsa bir sorun yoktur sıcaktandır her kedi gibi

stellabennett

@Venusss0 şırıngayla bir şey vermeye çalışınca beni parçalıyor ben de verirken genzine kaçırmaktan falan korkutorum

stellabennett

@Catsusam vets plusun bi sıvı ürününü kullanıyorum onun damlalığı var ondan kullansam olur mı?