Kedimin Çok Tüyü Dökülüyor Ne Yapmalıyım?

ale123

her sevdiğimde bir topak tüy geliyor

5 CEVAP

zzAr

Mevsimsel bir dökülme olabilir onun dışında derisini biraz kontrol edin kızarıklık var mı diye ya da anormal bir görünüm var mı diye veya aşırı kaşınma var mı vs vs diye eğer içinize hiç sinmiyorsa mutlaka veterinerinize danışın ayrıca mama kaynaklı bir dökülme de olabilir.

umut61

Aşırı tüy dökmesini, kedinizi yıkayarak azda olsa giderebilirsiniz. Çeşitli mamalar vitaminler tüylerin dökülmesine çok engel olmasa da, Kalıcı çözüm arıyorsanız tüylerini 3 numaraya vurdurmanız gerekiyor.

Foxsnow

mevsimsel gayet normal.

Foxsnow

mevsimsel gayet normal.

durdane

kedin tüy döküyorsa kedinin tüylerini çıkış yoluna doğru tara ve çıkan tüyleri atıp aynı şeyi yeniden uygula ve hemde cildini sağlıklı olarak düzeltir canım kedinin tüylerini azaltmak içinde kedinin dengeli yani sağlıklı beslenmesi gerekir