Tırmala ,Isırma Sorunu :(

Kedimiz sürekli ellerimi ayaklarımı tırmalıyor ısırıyor hayır diye bağırdıkça daha çok yapıyor ne yapmalıyım ??

6 CEVAP

Heiter

Başından beri izin verip vermemek meselesi bu. İzin verdiğiniz müddetçe giderek artan bir şiddette devam edecektir.

Benimki de aynı tirmalama tahtası iyi oluyor ama benimki hayır diye kızıyorum hemen yalamaya başlıyor elimi ( hayır diyince yapmaması gerektiğini öğrettim önceden)

MinelG

Komutları anlamaları biraz zor olabiliyor onun yerine her ısırma eğilimi gösterdiğinde kedinizin dikkatini başka bir oyuncağa çekin onunla oynatmaya başlayın zamanla azaltacaktır :)

Tamam öyle yapayım bir de teşekkürler

Bizim ki öyle değil maalesef hayır deyince daha çok sinirleniyor ilk oyun olarak elimle oynattım 1-2 gün sonra tırmalama haline getirdi ellerim param parça olacak artık :(

Evet artık bağırarak hayır diyorum biraz biraz yapmıyor