İç Dış Parazit Aşıları

Milayosa

Merhaba yeni üyeyim ve iki ay önce ilk kez bir Yorkshire terrier yavru sahiplendik.ilk aşılarımız bitti çip takıldı. Veterinerimiz tekrar iç dış parazit için çağırdı.bu işlemi yaz aylarında her ay kışın üç ayda bir yapılacağı söylendi.En azından parazitleri evde yapabilir miyiz. Biraz daha büyüyene kadar veteriner ile mi ilerlemeliyiz. Önerilerimizi rica edeceğim.Şimdiden Teşekkür ederim.

3 CEVAP

KimJeongguk

İç dış parazit aşısını evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışındaki tüm aşıları için veterinerinize gitmeniz gerekmekte.

Rcp06

Bence her aşı için veterinere gidilmeli

Pamres

Güvenilir bir veteriner hekimden bir yıllık toplu iç dış parazit aşısı alarak kendiniz yapabilirsiniz. Veteriner hekime danışarak doğru dozu ayarladiginiz sürece sorun olacağını sanmam. Doz sizi korkutmasın, hapın çeyreği, yarısı vs diye ölçülüyor kiloya göre. Hekim size söyler zaten.