Kedimin Poposu Kokuyor Ve Sıvı Akıyor

targof

kucağıma aldığımda kaka kokusu geliyor ilk önce gene kakasına mı bastı felan diye ayaklarını kontrol ettim ama ayaklarından değil poposundan geliyormuş daha önce böyle bir koku almamıştım daha sonra tuvaletini yaparken yere sanki ishal gibi sıvı kaka damlatıyor 1-2 damla onu da tuvaletinin dışında olduğu için fark ettim. İştahı normal,kakası normal ne katı ne sıvı olması gerektiği gibi sadece 2 gündür çok çok az su içiyor onun dışında koşuyor oynuyor keyfi yerinde. gün için de yeğenim gelince dolabın üstüne çıkar orda durur acaba o geliyor stresten mi yapıyor yoksa sürekli balkonda gezdiği için üşütmüş olabilir mi anlayamadım bir şey dokunmuş olsa o ne verirsem diğer kedime de veriyorum onda bir sorun yok anlayamadım

6 CEVAP

Venusss0

Anal kese olabilir sarı sıvı mı geliyor kedinizin poposunu hafiften sıkın o sıvı geliyorsa veterinere goturun o sıvıyı alıyorlar

AyseMia

Koku ve akıntı anüsten geliyor ise parazit kaynaklı olması çok yüksek ihtimal. En son ne zaman iç-dış parazit uygulamaları yapıldı? Ayrıca kısa süre önce yapılmış olsa dahi marka kalitesiz olabilir yada bir kez uygulama yeterli gelmemiş olabilir. Genelde 1 hafta arayla iki kez uygulama yapılır bu yüzden.

Cennet29

Stresten bu şekilde bir sorun yaşanmaz. Belli ki anüste sıkıntı var veterinere danışmanızı tavsiye ederim ihmal etmeyin

KimJeongguk

Anal keseleri dolmuş olabilir veterineriniz anal keselerini kontrol etsin.

targof

bugün veterinete götürdüm dediğiniz gibi anal kesesi dolmuş veteriner boşalttı herkese teşekkür ederim cevaplarınız için

targof

iç parazitini 19 haziranda yaptım canivern markaydı. koku bugün daha azalmıştı kucağıma alınca koku gelmedi ama poposuna biraz yaklaşınca koku vardı yine . bir de sıvı ilk başta yeşil sonra kahverengi en son gördüğüm açık sarıydı.