Arkadaşlar Kedim Islak Fipe Yakalandı Tecrübeli Kişiler Bilgi Verebilir Mi

Balimbal

Öncelikle merhaba 2 yaşındaki kedim ıslak fip hastalığına yakalandı hastalığımızın 4. Günündeyiz ama benim bu ilk defa başıma geliyor ve oldukça deneyimsizim kanında enfeksiyon var antibiyotiğe ve karaciğer koruyucusuna başlandı tedaviye başladık ama en doğru tedavi yöntemi sizce nedir

2 CEVAP

Yamurmedine06

Fip için ilaçlar var 81 gün boyunca kullanılıyor İnşAllah kediniz iyileşir

somnium

ben, ilk kedimi 3 sene önce fipten kaybettim. bu illet hastalık, kendini kedi iyileşse de tekrarlayabiliyor. ki kedim bir kere atlatmıştı, ikincisinde atlatamadı. 3 sene önce tek tedavi olarak yurt dışından getirilen iğneler vardı. dolar bazında geldiği için o zaman bile pahalıydı, şu anda da pahalıdır. ama durumunuz yoksa twitter’dan yardım alabilirsiniz bu konuda. birçok kedi, bu yardımlar sayesinde atlattı. ama bu sene içerisinde-burada görmüştüm diye anımsıyorum- birkaç kedi fip için kapsüllü şeylere başlamış. yanıt veriyor mu, nasıl oluyor bilemiyorum. ama araştırabilirsiniz. bu süreçte kedinize bol bol tavuk, ciğer ve et haşlayın. suyuyla içirin. çünkü iştahları azalıyor. bir süre sonra denge problemi de başlayacak, bu yüzden tedaviye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. benim kedimde idrar problemi de oluşmuştu, altına kaçırıyordu. eğer böyle bir durum olursa yaşlı bezleri alıp altını bezleyin. ve bu süreçte bağışıklığını korumaya çalışın. çünkü düştü mü, hastalık galip geliyor vücuduna. ayrıca evinizde bir kedi varsa temastan kaçının, ayrı odalarda tutun. ve dışarı çıkmadan önce ellerinizi güzelce yıkayın, dezenfekte edin. dışarıdaki bir hayvana dokunmanız, aynı kıyafeti taşımanız bile koronayı taşıyacaktır. çok geçmiş olsun, umarım iyileşir güzel yavrucak.